Дневни Архиви: 26/04/2020 | 20:58

Видео | На социјалните мрежи прашуваат – на кој јазик се пееше „Деспасито“?

“Силви Бенд” беше еден од бендовите кои Град Скопје ги плаќа овој период за да ги забавуваат Скопјани за време на карантинскиот период. Она што привлече особено влијание на социјалните мрежи е изведбата на светскиот латино хит “Деспасито” од страна на Силви Бенд. Песната не само што доби нов аранжман, …

Повеќе »

Ова е содржината на епохалната теленовела „Белата робинка“

ТВ Сител започнува со емитување на нова колумбиска теленовела. Епохалната серија за “Белата робинка” ексклузивно и во Македонија. Приказна за ропството и желбата на една девојка да се справи со големата неправда на 19-тиот век. Во продолжение запознајте ја содржината на Робинката и очекувајте го стартот на новелата : Убавата …

Повеќе »

„Focus“, „Loro“, „Cobra“, „Hall pass“ во филмската недела на Телма

Секој ден во 23.10 часот, Телма телевизија продолжува со емитување на американски филмови. Во продолжение, ве информираме за филмските хитови кои ќе се емитуваат во последната недела од април 2020 : недела (26 април) – “Focus” (2015) Искусен измамувач зема една млада, атрактивна жена под своја закрила, но, работите се …

Повеќе »

Шпански трилери, холандска и грчка драма оваа недела на Алфа

Телевизија Алфа продолжува со нови интересни филмови, секоја ноќ по полноќ. Во последната недела од април, следуваат интересни шпански хорори, грчка социјална драма, и американска биографска драма. недела (26 април) – “Тајните на војната” (Oorlogsgeheimen) Пријателството на двете деца 12-годишните Тур и Ламберт има нов предизвик. Тоа е еврејското девојче …

Повеќе »

ТВ Времеплов | Ве потсетуваме на топлата приказна за „Антонела“

Се сеќавате ли на девојката која се облекуваше како кловн и зборуваше со нејзината кукла? Се сеќавате ли на една прекрасна приказна за милата Антонела, емитувана многу одамна на А1 телевизија? Класични елементи на теленовела, комбинирани со комедија беа пресудни за оваа серија да им се допадне на милиони гледачи …

Повеќе »

Видео | Мајката на Јанева ја отпеа песната на ќерката, па се расплака

“Врати ми го сонцето” е една од најпознатите балади кои се појавија во Македонија последниве години, а емоцијата на песната подеднакво ја доживеаа и пејачката Александра Јанева, но и слушателите. Овојпат, од дома, Александра реши да направи пијано верзија на хитот, а во позадина се приклучи нејзината мајка која одлично …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!