Месечни Архиви: March 2020

Фото | Некст тајм и Гиговска ги исклучија светилките на 28 март

Глобални лидери, познати личности, и голем број на поддржувачи од преку 190 земји ширум светот се обединија во саботата, на 28 март, за да ја дадат својата поддршка за планетата. Часот на планетата Земја, оваа година на дело ја покажа отпорноста и моќта на човечкиот дух и мисла, и низ …

Повеќе »

Ова е диетата на „Истанбулската невеста“ со која ја намалила тежината

Турската актерка Асли Енвер, позната како “Истанбулската невеста” ја откри тајната за нејзината фигура. Одреден период во минатото пред да започне со снимање на серијата, актерката имала проблем со вишокот на килограми, но со помош на кето диетата, успеала да дојде до посакуваната тежина. Кетогена или кето диета е посебна …

Повеќе »

Се бара од операторите да ги исклучат балканските канали без права?

Радио Штип известува : “Министерот Дамјан Манчевски упати апел на сите кабелски оператори, да ги исклучат телевизиите од балканскиве простори. Причина за тоа е што на петте приватни телевизии им опаднала маркетиншката активност. Со цел да им се подигне гледаноста, во нивно име, Министерот бара укинување на балканските телевизии од …

Повеќе »

Ургентно барање за измена на одлуки на Влада во врска со миленици

Група на здруженија од Македонија упатија барање до Претседателoт на преодната Влада, г. Оливер Спасовски, Министерот за здравство, г. Венко Филипче, Директорот на Агенција за храна и ветеринарство, г. Зоран Атанасов, Претседателот на Ветеринарна комора, г. Томислав Николовски, а во врска со измена на одлуки на Влада поврзани со миленици. …

Повеќе »

Турската драма „Сестри“ секоја вечер по 21 часот на Сител телевизија

Секоја вечер, по вестите на Сител во 21 часот ќе се емитуват новите продолженија од турската драма “Сестри” во која ќе ги гледаме познатите актери од турските мелодрами. Серијата ги следи Умран и Умај, две сестри, кои живеат сосема различни животи. И двете живееле во едно сиромашно село, но амбицијата …

Повеќе »

Американската верзија на данскиот трилер „The Killing“ на Нова С

Од вторник до петок по полноќ, кабловската Нова С ќе ја емитува американската верзија на познатата данска серија “Убиство”, која ќе може да ја следите со македонски титл на оваа фреквенција. “The Killing” го следи истражувањето на убиството на една млада девојка, при што се создаваат три заеднички испреплетени приказни …

Повеќе »

Крими серијата „Реј Донован“ репризно за викенд на ТВ 24

ТВ 24 со реприза на американската крими серија “Ray Donovan”, секоја сабота и недела од 21 часот. Во продолжение потсетете се на серијата, веќе еднаш емитувана на оваа фреквенција. Во светот на богатите и славните, Реј Донован ја извршува валканата работа за моќниците во Лос Анџелес. Во новата телевизиска серија …

Повеќе »

Актерот Иван Босилчиќ во нова серија за „Хотел Русија“ на Алфа

Секоја сабота и недела на Алфа телевизија во 20.20 часот ќе се емитува нова руска мини серија во која главната улога му припадна на српскиот актер Иван Босилчиќ, сопруг на пејачката Јелена Томашевиќ. “Хотел Русија” нè запознава со младата Ксенија, која работи како администратор во познатиот московски хотел. Оваа дама …

Повеќе »

Телма продолжува со емитување на познатата драмедија „Shameless“

Вилијам Мајси во “Бесрамници” на Телма Пред две години на ТВ Телма ги следевме првите две сезони од популарната американска серија “Shameless”, а од 31 март во 22.15 часот серијата продолжува со емитување, онаму каде што застана. Во продолжение, потсетете се кои беа “Бесрамниците”. Серијата го следи дисфункционалното семејство на …

Повеќе »

26 март | „Click Plus“ на ТВ 21 со Анѓушев, Мисајловски и Манчевски

Сите бараат помош, но кој ќе помогне во борбата со Корона вирусот? Вечерва (26 март) во 21.30 часот на Тв 21 следува ново дебатно издание од “Клик Плус”. Прво јавно појавување на Анѓушев, после заминувањето од вицепремиерската функција. Преку Skypе, тимот на емисијата ќе се поврзе и со Владо Мисајловски …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!