Дневни Архиви: 30/04/2020 | 17:45

АВМУ: Некои мк филмови на Телма биле погрешно категоризирани

ААВМУ изврши вонреден програмски надзор врз програмата на ТВ Телма за почитувањето на обврските за заштита на малолетната публика. При надзорот е констатирано дека на 17, 18 и на 20 април, играните филмови „Соба со пијано“ и „Три дена во септември“ беа погрешно категоризирани и означени како програма од втора …

Повеќе »

Мексиканските „Приказни од самракот“ и на Сител за викенд ноќи

Мексиканската трилер серија по емитувањето на МТМ и локалните телевизии, сега и на Сител, секоја сабота и недела во 23.30 часот. 20 епизоди, 20 возбудливи “Приказни од самракот” секој викенд на Сител. Што може да направи една жена кога ќе се најде киднапирана oд непознати луѓе и одведена во најмрачните …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!