Почетна / Телевизија / ТВ Емисии

ТВ Емисии

Почна пријавувањето за новата сезона од „Ѕвездите на Гранд“

Поради пандемијата предизвикана од новиот коронавирус, моменталната сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ нема да заврши во месец јуни, туку ќе продолжи од септември, а тогаш на големата сцена ќе имаат можност да се појават и нови талентирани пејачи. Новите талентирани пејачи на почетокот ќе учествуваат по специјални …

Повеќе »

Српската кабловска ТВ Нова С започнува со утринска програма

Од 1 јуни, кабловската телевизија Нова С ќе ја збогати својата програма со воведување на двочасовна утринска програма „Разбуди се“. Невена Маџаревиќ и Данило Мачојевиќ се новите тв лица на Нова С, кои и ќе ја уредуваат утринската емисија. „Нашите репортери во живо ќе бидат вклучени од цела Србија, носат …

Повеќе »

МРТ 3 со репризи на популарното домашно шоу „Танц со ѕвездите“

„Танц со ѕвездите“ репризно на спортско забавниот канал на Македонската телевизија. Секоја вечер во 21 часот на МРТ 3 ќе се потсетите и ќе уживате во настапите на танцовите двојки во “Танц со ѕвездите”, снимено во 2013-та и 2014-та година. Танцовите двојки повторно ќе заблескаат во нивното препознатливо светло на …

Повеќе »

Видео | И „Никогаш не е доцна“ со нови емисии се враќа на Канал 5

Од вечерва (24 мај) во 20.10 часот, Канал 5 телевизија продолжува со емитување на новите емисии од српското шоу “Никогаш не е доцна”. Истовремено, секоја недела, Никад није касно ќе се емитува и во другите земји во регионот. Првата емисија која ќе се прикаже вечерва е веќе снимена во март …

Повеќе »

Видео | „Ѕвездите на Гранд“ продолжи со снимање на нови емисии

Од вечерва (23 мај) во 20.15 часот, Канал 5 телевизија продолжува со емитување на новите емисии од српското шоу “Ѕвездите на Гранд”. Истовремено, секоја сабота, Ѕвезде Гранда ќе се емитува и во другите земји во регионот. Првата емисија која ќе се прикаже вечерва е веќе снимена во март и се …

Повеќе »

Секое утро потсетете се на специјалитетите од „Брза кујна“ на Сител

Поради пандемијата со корона вирусот, запрено е снимањето на најголем дел од сериите и емисиите низ светот, онаму каде што има групирање на луѓе кое не се препорачува согласно ставовите на експертите. Една од тие емисии кои за жал во моментов не се снима е и македонското популарно кулинарско шоу …

Повеќе »

Совети за здравје, забава и контакт со гледачи секое попладне на Телма

Што сè е потребно за да го зачувате и подобрите вашето здравје? Како да ги разликувате вистините од заблудите при решавањето на разните здравствени проблеми? Сите одговори на едно место – во “Телма Амбуланта”. Информативна емисија посветена на вашето здравје, од понеделник до петок во 12:45 на Телма. Веднаш по …

Повеќе »

Нови потресни приказни и животни искуства во „Тунел“ со Живкица

Емисијата обработува теми од секојдневниот живот, интересни, вчудовидувачки и запрепастувачки животни приказни, предизвици, подеми и падови предизвикани од човечката немоќ во борба со непредивидливото и болестите. Покрај исповедите на животните патешествија, преку искуство на другите, „Тунел“ се обидува да покаже кон каде треба да се стремиме, каде да ја пронајдеме …

Повеќе »

ТВ журналот „Гласот на Америка“ од сега на Алфа секоја сабота

Секоја сабота на Алфа од сега ќе се емитува “Гласот на Америка” на македонски јазик со дописникот на Алфа, Никола Крстиќ директно од Вашингтон. Преку своите медиумски платформи, телевизискиот журнал ќе продолжи да дава преглед на најновите вести и случувања од САД, како и на американските гледишта за прашања поврзани …

Повеќе »

МТМ со документарци за необичноста на звукот, јахтите и аутизмот

МТМ и останатите локални телевизии продолжуваат со емитување на нови документарци за секојдневни обични и необични теми со кои се среќавање, дознаваме, истражуваме, размислуваме… Најголемата приватна јахта во светот чини околу 600 милиони евра. Сите тие мегаломански јахти на богатите бараат многу средства за одржување, па така персоналот, дизелот и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!