Почетна / Телевизија / ТВ Емисии

ТВ Емисии

Запознајте ја традицијата на Јапонија преку документарците на Канал 5

Привлечноста на Кјото не лежи само во неговите светилишта и храмови или во елеганцијата на градот. Повеќе од еден милениум, од 794 година, Кјото цветаше како главен град, водејќи се по патот на уметноста, архитектурата и трговијата. Суштината на јапонската култура е родена во Кјото и е рафинирана и пренесена …

Повеќе »

„Само вистина“ продолжува со нови, жестоки политички дебати

По празничната пауза, продолжува “Само вистина” со нова сезона на Канал 5. Секој работен ден по вестите на Канал 5 во 18 часот, следуваат нови соочувања на медиумскиот Вембли во најгледаната политичка емисија. Трите водителки на “Само вистина” ќе ги предизвикаат учесниците на уште пожестока дебата, со цел вистината да …

Повеќе »

Секое неделно утро, Канал 5 ве запознава со деликатната јапонска кујна

Секоја недела,  The Japan Foundation 国際交流基金 и Канал 5 Телевизија ќе ви овозможат да се будите со „Кулинарски патувања“ во 8.30 часот наутро. Се работи за француско-јапонска продукција која ќе ја гледате секое неделно утро на оваа фреквенција. Мини серија во 8 продолженија, полна со авантури од светот на кулинарството. …

Повеќе »

Нови епизоди на потрага по вистината во „ДНК“, секоја недела на Алфа

Алфа телевизија со нови емисии од српската риалити документарна емисија “ДНК Анализа”, која се емитува на српската Пинк. Нови приказни, нови личности и нови скриени вистини секоја недела во 19.30 часот. Тимот на “ДНК Анализа” во потрага по вистината. Кога ќе сфатат дека крвта не е вода, овие личности ќе …

Повеќе »

Бадник на Алфа со македонска фолк музика и рускиот филм „Oстров“

Кај и да си, за Бадник дома да си. Водени од тоа мото, националната телевизија Алфа реши да им ја разубави вечерта на македонските гледачи со музика за душа која го крева телото и ги разнежнува сетилата. Од 20 часот почнува Бадниковата програма на Алфа со музичко шоу, снименo во …

Повеќе »

Алфа со премиерна забавна програма за дочек на 2021-ва година

Забавата е вечерва на Алфа телевизија Алфа во соработка со Балкан мјузик ТВ и Арт-студио снимија премиерна новогодишна ТВ програма, која на фреквенцијата на Алфа ќе се емитува на 31 декември со почеток во 22 часот. Водителка на програмата ќе биде Ирена Спировска, а преку малите екрани ќе чуете познати …

Повеќе »

Весели бои, музика и нови авантури во новогодишната „5+”

Одличен потег, да ѝ кажеме „Чао“ на старата и „Здраво“ на новата година во специјална новогодишна премиера на новата сезона на детската забавно играна програма  “5+!” на МРТ 1. На 31ви, ќе пееме, ќе се дружиме, ама секој по дома за да покажеме дека се грижиме. Нова сезона од детската …

Повеќе »

Видео | Остани дома и празнувај со новогодишното издание на „Преспав”

Новогодишно издание на вашиот омилен ситком “Преспав”. Традиционално, трета година, македонските гледачи пред малите екрани ќе ја дочекаат новата година со нивната омилена телевизиска содржина.  Останете дома за Нова година и празнувајте одговорно со ,,Преспав” на МРТ, порачаа од продукцијата, чија новогодишна епизода ќе се емитува од 21 часот. – …

Повеќе »

Играјте „На тепка“ онлајн со Ненад и освојте интересни подароци

Во време на лоши вести и пандемија кога во медиумите слушаме само негативни информации, пред почетокот на празниците започна првиот он-лајн квиз во Македонија, „На Тепка”. –Иако изгледа како телевизиски проект сепак квизот можете да го гледате само на интернет преку стримингот во живо на Фејсбук фан страната и Јутјуб …

Повеќе »

За убавината и домот во „Квадрат“ и „Урбан блок“, неделно на Алфа

И оваа недела, две премиерни емисии на Алфа во денските термини. Ново уредувачко дружење со Ана Николовска следува во 11.30 часот претпладне на Алфа во емисијата за ентериерот и естетиката – “Квадрат”. Советите за уредување на спалната соба ќе стават фокус на плакарите, но во новото издание од “Квадрат” ќе …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!