Почетна / Серии

Серии

„Викенд со татко ми“, нова српска мини серија од 4 декември на Алфа

Откако дознава дека е тешко болен и дека му остануваат само уште неколку недели живот, Кашика очајно сака да го помине викендот со Огњен, неговиот 11-годишен син од претходниот брак. Кашика е средовечен белградски криминалец, член на старата школа на банди, заробен во време кога бил во полна сила. Неговата …

Повеќе »

Драган Бјелогрлиќ и Катарина Радивојевиќ во „Нечиста крв“ на Телма

Историска драма во десет продолженија која опфаќа период од 40 години од 19 век и се одвива на раскрсницата на падот на Отоманската империја и навлегувањето на модерното време. Тоа е време на политички промени, кога богатите семејства им отстапиле место на финансиски засилени членови на пониската класа. Оваа транзиција …

Повеќе »

„Lawmen: Bass Reeves“ на стриминг платформата SkyShowtime

Серијата Lawmen: Bass Reeves ќе биде достапна за стримување ексклузивно на платформата SkyShowtime од 18 декември, а нови епизоди ќе се објавуваат секој понеделник. Во антологиската серија играат извршниот продуцент и кандитат за Emmy Дејвид Оујелоуво, Лорен И. Бенкс, Деми Синглтон, Форест Гудвил, Бери Пепер, добитникот на почесен Oscar Доналд …

Повеќе »

Прајмтајм на Телма со данската криминалистичка серија „ДНК”

Истражителот од Кпенхаген, Ролф Ларсен, е во потрага по киднапирана девојка со необична бенка на лицето. Пронајдената ДНК покажува дека киднаперот е таткото. Ролф, сепак не верува во оваа верзија. Некои траги укажуваат на поврзаност со настан во Полска. Дополнително, од таму доаѓа порака дека некој таму видел исчезнато девојче. …

Повеќе »

Фото | Смртта на Метју Пери ја помрачи куќата во која живеел

Како што веќе објавивме, Метју Пери, најпознат по улогата на Чендлер Бинг во хит серијата „Пријатели“ (Friends), е пронајден мртов во џакузито на неговиот дом во Лос Анџелес, објави ТМЗ. Метју Пери тоа утро вежбал два часа, а потоа го испратил својот асистент во набавка. Кога асистентот се вратил два …

Повеќе »

Шок за фановите – Чендлер од „Френдс“ пронајден мртов во џакузи

Почина Метју Пери, популарниот холивудски актер познат како Чендлер Бинг од серијата „Friends“. Чендлер бил пронајден мртов во неговиот дом во Лос Анџелес од неговиот асистент. Според првичните информации до кои дојдоа странските медиуми, Пери бил во бесознание кога пристигнала брзата помош. Немало траги од насилство и не била пронајдена …

Повеќе »

„Време на злото“, историска драмска серија секоја недела на Алфа

Нова српска серија на Алфа телевизија, адаптација на романот на Добросав Ќосиќ. Во Србија е емитувана на Нова и РТС 1, а сега и во наша Македонија на Алфа телевизија, секоја недела во 19.30 часот. „Време на злото“ ќе не одведе во период меѓу двете светски војни и на самиот …

Повеќе »

Француската серија „Игри на влијанија“ од 30 октомври на Телма

На фармерот Мишел Вилнев му е дијагностицирана леукемија откако колабирал во поле во подножјето на неговиот трактор, откако штотуку раширил пестицид произведен од агрохемискиот гигант Саскиа. Компанијата што го произведува бара овластување за ставање во промет за нов производ претставен како еколошки и ангажира услуги на фирма за лобирање. Пријателот …

Повеќе »

Кои се актерите во новата српска трилер серија на Алфа?

Добитничка на Златна Антена за најдобра главна машка улога, најдобро сценарио и режија. “Ubice mog oca” ексклузивно на Алфа од понеделник до петок во 20.30 часот. Главните улоги ги толкуваат Вук Костиќ, Марко Јанкетиќ, Тихомир Станиќ, Миодраг Радоњиќ, Марко Васиљевиќ, Мирјана Карановиќ, Нина Јанковиќ Дичиќ, Славко Штимац, Славиша Чуровиќ, Слобода …

Повеќе »

Прочитајте ја содржината на „Убијците на мојот татко“ (Алфа, 20.30 часот)

Дејствието започнува кога главниот јунак, млад инспектор на белградската полиција, Александар Јаковљевиќ, и покрај неговото проблематично однесување, добива важен случај – убиена е единствената ќерка на еден угледен човек чија што фирма го гради најголемиот стамбен комплекс во регионот. Но, Александар иако е растргнат со своите проблеми, ништо не препушта …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!