Почетна / Серии

Серии

Романса во репризното емитување на „Статус на врската“ на Телма

Во ерата на социјални мрежи кога сè е достапно а скриено, лесно, но и комплицирано, како да најдеме вистинска љубов? Одговорите на овие прашања ни ги носат актерките Кристен Гутоски, Кристин Ко и Рита Волк во “Relationship status”. Сè што треба да знаете за модерните врски репризно ќе ви прикаже …

Повеќе »

Американскиот ситком „Судење и грешка“ на Телма во 15 часот

Oд понеделник до петок на Телма во 15 часот ќе се емитува американскиот ситком “Trial & Error” во 23 продолженија. Серијата го следи адвокатот од Њујорк, Џош Сегал  кој заедно со неговите ексцентрични локални соработници (Бојер и Шепард), решаваат два интересни судски случаи во измислениот мал град Ист Пек, Јужна …

Повеќе »

Сатиричен поглед на полициските серии во „Енџи Трајбека“ на Телма

„Angie Tribeca“ е сатира на полициските серии и се фокусира на ексцентричната, но брилијантна група детективи кои ги истражуваат најсериозните случаи, од убиство на човек кој зборува од стомак до серија самоубиства на пекари. Во оваа комедија Рашида Џонс ја игра улогата на Енџи Трајбека, 10-годишна ветеранка од единицата за …

Повеќе »

Руските „Татковци“ во потера по терористи во нова викенд серија на Сител

Дванаесет средношколски одбојкарки се киднапирани додека се враќаат во Москва по натпреварот на Кипар каде успеваат да побeдат. Несреќните девојки се киднапирани од радикални исламисти. Тие терористи планираат да користат некои од нив за трговија со органи, подготвувајќи ги за продажба на црниот пазар. Судбината на останатите е во рацете …

Повеќе »

Телма ќе ја репризира и „Чапо“, серијата за познатиот нарко бос

Телевизиска серија за еден од најпознатите мексикански нарко-босови,  Хоакин „Ел Чапо“ Гузман, кој моментно издржува доживотна казна во затворот во Колорадо. Оваа возбудлива драма ја истражува животната приказна на еден од најозлогласените криминалци во светот. Гледачите ќе имаат увид во три периоди: кога бил само еден од членовите на картелот …

Повеќе »

Контроверзниот норвешки трилер на Ју Несбе, репризно на Телма

Телма со реприза на скандинавска трилер серија која ќе ја замени “Менталист” во 20.40 часот. “Окупирани” е контроверзен политички трилер кој доаѓа од перото на најчитаниот и најпопуларен норвешки автор на крими романи, Ју Несбе. Воедно се смета за најскапо снимена продукција во Норвешка, а на Телма беше премиерно прикажана …

Повеќе »

Американската СФ комедија „People of Earth“ секое попладне на Телма

Нова американска СФ серија на телевизија Телма. Од понеделник до петок во 17.40 часот ги гледаме “Земјаните”, кои низ 20 продолженија ќе нè заинтригираат, насмеат и релаксираат. Новинарот Ози Греам е скептичен кога истражува група за поддршка на ексцентрици кои мислат дека биле киднапирани од вонземјани – сепак колку повеќе …

Повеќе »

Влоговите се бројат во „Милијарди“ во репризните три сезони на ТВ 24

Во финансиските кругови на Њујорк се води битка за превласт и профит. Комплексна драма за моќната политика во светот на њујоршките високи финансии. Брилијантниот титан за хеџ-фондови, Боби Акселрод-Акс и јавниот обвинител Чак Роудс играат опасна игра каде што влоговите се бројат во милијарди. Двајца финансиски моќници не бираат средства …

Повеќе »

Татко и син со возбудливи истраги во „Republic of Doyle“ на Сител

По “Сејф 3”, на Сител телевизија во доцните ноќни часови ќе се емитува канадската процедурал серија “Светот на Дојл”, снимена од 2010 до 2014 година во вкупно 77 епизоди.  „Kаков татко, таков син“ е принципот кој се покажува во важност и на дело во оваа серија.. И таткото Малаки и …

Повеќе »

Летна Sci Fi забава во јули на FilmBox

Научно- фантастичниот роман на Х.Г. Велс, „Војна на световите“ првпат беше објавен како серијал во списанието „Пирсон“ во Велика Британија и во списанието „Космополитен“ во САД во 1897 година. Во романот се опишани детали за катастрофален конфликт помеѓу луѓето и „Марсовците“. Овој роман се смета за класика на жанрот научна …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!