Дневни Архиви: 09/04/2020 | 19:45

Open air концертот на „Електрични оргазам“ со нова дата во јуни

Авалон Продукција продолжува со ширење позитивизам во ова време кое е непријатно за сите нас. – Како што ви најавивме, мартовските концерти коишто моравме да ги одложиме поради актуелната состојба со корона вирусот, ќе бидат презакажани со нови дати, а концертот на култните Електрични Оргазам ќе има и нова локација …

Повеќе »

Видео | Даниел Дан со кавер верзија на „Не сум твој тип“ од бендот Дупер

Во време кога настапите на музичарите се откажани, Даниел Дан и неговиот бенд решија дека токму сега е моментот и вистинскиот начин да ја изразат нивната креативност. Музицирајќи во домашен амбиент успеаа да направат дело со кое се надеваат дека ќе придонесат за доброто расположение на нивните фанови, a меѓу …

Повеќе »

Видео | Македонската серија „Трст виа Скопје“ секоја вечер на МТВ 1

 „Трст виа Скопје“ е македонска ТВ серија од 1987 година, која репризно се емитува на МТВ 1 секој работен ден околу 21.15 часот, веднаш по “Пријатели”. Режисер и сценарист е Богдан Поп Ѓорчев, а настапуваат: Себастијан Шабан, Снежана Стамеска, Ванчо Петрушевски, Мето Јовановски, Илија Џувалековски, Мите Грозданов и други. Најдоброто …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!