Дневни Архиви: 01/04/2020 | 23:59

Фото | Локалните со серии, каде превод и обработка е на Телма

Телевизиските мини серии како “Титаник”, “Исчезнат” и “Кенедиеви” неколку пати се емитуваа на националната телевизија Телма, а од неодамна се емитуваат и на локалните телевизии ширум земјава меѓу кои Прва скопска МТМ, ТВ М Охрид итн. И покрај тоа што се прикажуваат повторно и тоа на друга фреквенција, сепак преводот …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!