Дневни Архиви: 05/04/2020 | 13:36

Фото | Ферит од „Полна месечина“ потекнува од македонска фамилија

Секоја сабота и недела на Тв Сител се емитува љубовната драма “Полна месечина”, каде главната улога му припадна на сексипилниот турски глумец Џан Јаман. Џан е роден во ноември 1989 година, а влече албански и македонски корени. Неговиот дедо е албански имигрант од Истанбул, а бабата е Македонка која заедно …

Повеќе »

Фото | Актерката од „Велвет“ е во врска со овој шпански фудбалер

Ана и Алберто се новиот телевизиски пар кој ги освои гледачите на квалитетната продукција. Љубителите на сјајот и гламурот на големата модна куќа “Велвет” со задоволство ја следат забранетата романса меѓу кројачката и шармантниот сопственик на Галериите, секој работен ден на Телма. Паула Ечеварија е 42 годишна шпанска актерка, која …

Повеќе »

Протестно писмо поради убивање улични кучиња во Битола

Во прилог протестно писмо испратено до градоначаличката на Општина Битола и директорот на ЈП Комуналец Битола во врска со заловување и убивање на улични кучиња во Битола како „превенција од коронавирус”. Писмото е испратено од битолски здруженија за заштита на животните. “До Градоначалничка на Општина Битола, Наташа Петровска Директор на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!