Месечни Архиви: May 2020

Халит обвинет за сексуален напад врз колешка од „Забрането јаболко“

Турскиот актер Талат Булут го гледаме во една од водечките улоги во турската прајмтајм сапуница “Забрането јаболко” каде го толкува богаташот Халит, за кого се кршат копјата меѓу жените во серијата. Во серијата ги шармира неговите сопруги, но зад камерите, се испостави дека актерот не е воопшто поразличен. Имено, пред …

Повеќе »

Алсат со нова неделна кулинарска емисија „1001 оброк / 1001 ushqime“

Од неодамна, телевизија Алсат го емитува новото кулинарско шоу “1001 оброк”. Секоја недела во 15 часот и 15 минути, имаме можност да видиме интересен начин на приготвување на интересни и необични специјалитети. – Готвиме и потоа оброците ги подаруваме на интересни и несекојдневни места! Целта ни е да стингме до …

Повеќе »

Хуманитарен концерт на МРТ 1 за меѓународниот ден на детето

По повод 1 Јуни, Меѓународниот ден на детето и оваа година “Добредојде” Македонија Welcome Центар во соработка со амбасадите во Македонија, организира хуманитарен концерт. DMWC Добротворен Дипломатски Концерт ќе се одржи премиерно на МРТ1 во недела, на 31 мај од 17:45 часот, а репризното издание на концертот ќе биде во …

Повеќе »

Нова серија за „Првите“ астронаути на Марс во 23:30 часот на Сител

По завршување на “Полицајци почетници”, Сител телевизија ќе ја емитува мини серијата “Првите” во американско-британска продукција со Шон Пен во главната улога. Oва е серија за неколкумина астронаути и нивните фамилии. Тие се наоѓаат пред голем предизвик – да се стапне на Марс. Подготовките за стапнувањето на оваа планета, за …

Повеќе »

Видео | Актерката го победи вирусот и се врати кај синчето

На познатата латиноамериканска актерка Дана Гарсија пред околу два месеци ѝ беше детектирана зараза од новиот корона вирус. Иако оздраве, веднаш потоа на шармантната актерка ѝ се поврати болеста. Ѕвездата на “Скриени страсти”, “Убавата Лола” и “Научи ме да сакам” по два месеци борба со корона вирусот и исто толку …

Повеќе »

Ајана од Урбан Рекордс со видео спот за новата песна „Топ на листа“

По “Не ме моли”, доаѓа втората песна на Ајана. За стајлингот на синооката пејачка се погрижија “Sportikum” – Sportswear Storе Куманово. Песната е во трап стил и овој пат Ајана се појавува како автор на текстот и музиката. Аранжманот, битот и мастерингот се на Иван Јованов – Ивајо, додека пак …

Повеќе »

Детски авантури, американски трилери и европски драми на Телма

сабота (30 мај 2020), 22.15 часот – “Brad’s status” (2017) Кога Бред Слоан (Бен Стилер) го придружува син му на колеџ на Источниот Брег, посетата предизвикува криза на доверба во оваа слатко-горчлива комедија. Бред има успешна кариера и удобен живот во Сакраменто, каде што живее со својата добродушна жена Мелани …

Повеќе »

11-то издание на Фестивалот за кратки филмови BBB – „Contr(u)st“

Balkans Beyond Borders (BBB) го отвора повикот за пријавување на 11-то издание на Фестивалот за кратки филмови Balkans Beyond Border. BBB ги мотивира младите режисери да истражат длабоко во социјалниот, економскиот, религиозниот, и секојдневен контраст со цел да најдат (до)верба, (до)верба дека ќе се направи разлика! Ги покануваме младите режисери …

Повеќе »

ААВМУ со осуда за заканите упатени кон новинарите на Клан

Во врска со заканите коишто вчера беа упатени кон новинарската екипа на ТВ Клан во кумановско, Агенцијата за аудио и аудиовиозуелни медиумски услуги ги осудува и потсетува дека ваквите појави претставуваат загрозување на слободата на информирање. Агенцијата во повеќе наврати досега реагираше дека безбедноста на медиумските работници во ниту еден …

Повеќе »

Почна пријавувањето за новата сезона од „Ѕвездите на Гранд“

Поради пандемијата предизвикана од новиот коронавирус, моменталната сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ нема да заврши во месец јуни, туку ќе продолжи од септември, а тогаш на големата сцена ќе имаат можност да се појават и нови талентирани пејачи. Новите талентирани пејачи на почетокот ќе учествуваат по специјални …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!