Почетна / Мода

Мода

Скопски моден фестивал го затвори шоуто на Сара Фешн

Познатиот македонски бренд за интимна облека ги обележа дваесетте и петте години успешно постење на домашната и регионалната сцена, со сценски перформанс за новата колекција за пролет и лето, музички настап на бендот Blackberries и коктел за почесните гости на свеченото затварање, како завршница на четвртата сезона на културно-забавната манифестација …

Повеќе »

Постер на турска серија инспирација за постерот на Скопскиот моден фестивал?

Од 3 до 6 април во трговскиот центар Diamond Mall се одржува четвртото издание на Skopje Fashion Festival powered by Државна Лотарија. Главните протагонисти од најавнaта кампања се Сергеј Варошлија, Моника Црнокрак, Иван Наумовски, Калтрина Круезиу, Октај Сејди и Сара Дамчевска, но она што ни падна во очи е токму …

Повеќе »

Ивана Кнез со тајна вечера го отвори Скопски моден фестивал

Македонската дизајнерка ги прослави петнаесетте години присуство на домашната сцена со драматичниот спектакл „Viva La Drama“, кој се одржа синоќа во трговскиот центар Diamond Mall. Mистеријата е конечно разрешена – домаќинка на тајната вечера за која се подготвуваа главните протагонисти од најавнaта кампања за четвртата сезона на Skopje Fashion Festival …

Повеќе »

30 години јубилеј – Академија и студио „Леонтиќ”

30 години да опстоиш во овие турбулентни времиња е успех, но 30 години да умееш да станеш една успешната приказна и бренд препознатлив по својот квалитет во својата област е навистина голем успех… Но, кога сме кај јубилеите, првата прослава на Леонтиќ е на десетгодишнината. Леонтиќ го направи првиот бум, …

Повеќе »

Скопски моден фестивал од 3ти до 6ти април во Diamond Mall

За каква ли тајна вечера се подготвуваат и што може да ја обедини на иста маса ѕвездената шесторка: Сергеј Варошлија, Моника Црнокрак, Иван Наумовски, Калтрина Круезиу, Октај Сејди и Сара Дамчевска? Одговорот ќе се дознае многу наскоро – на четвртото издание на Skopje Fashion Festival powered by Државна Лотарија. Културно-забавната …

Повеќе »

Кикириткова ќе го отвори, Лука ќе го затвори Скопски моден фестивал

Под слоганот „Can you feel the light?“, денес и официјално ќе биде означен почетокот на втората сезона на најголемата модна манифестација во земјата, најпрво со три ревиски вечери на 10, 11 и 12 ноември, а потоа и со еднонеделен изложбен салон од 13 до 20 ноември во трговскиот центар Скопје …

Повеќе »

Скопски моден фестивал од трети ноември во Скопје Сити Мол

Втората сезона на манифестацијата ќе се одвива вкупно десет дена на нова локација во трговскиот центар, со три ревиски гала вечери и ексклузивен изложбен салон, за претставување на колекциите на учесниците од земјата и странство. „Can you feel the light?“ e слоганот под кој на почетокот од месец ноември ќе …

Повеќе »

Ист Гејт Мол искажа благодарност за соработниците и партнерите

Ист Гејт Мол – изграден во рекорден рок за 26 месеци, денес искажа благодарност за соработниците и партнерите Во предвечерјето на официјалното отворање, во свечена есенска атмосфера се оддржа средба за закупците, соработниците и партнерите на Ист Гејт Мол. На присутните топло добредојде им посака инвеститорот на проектот. На средбата …

Повеќе »

Стефан Величковски е новото лице на Моделс Ин

Модната агенција „Моделс Ин“ склучи договор со македонскиот пејач Стефан Величковски за да го застапува во светски рамки. Имено, пејачот Стефан Величковски покрај големиот број на настапи со својот бенд во Македонија и учество во најгледаното регионално шоу „Ѕвездите на Гранд“, ќе треба да најде доволно време за да се …

Повеќе »

За жените што ја сакаат модата

  Вистинско место за сите оние што ја сакаат и ја следат модата. Нарачките се вршат по електронски пат, односно во инбокс на Фејсбук страницата „Сакам мода“. Потребни податоци при нарачка се обем на гради, струк, обем на колкови и висина. Плаќањето се врши при достава на парчето облека. Повеќе …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!