Дневни Архиви: 15/04/2020 | 18:31

Гледачите со реакција: Зошто Телма повторува епизодa од „Велвет“?

До нашата редакција и форум стигнаа реакции за денешното емитување на епизодата на шпанската драма “Велвет” на Телма. Имено, телевизија Телма денеска (15 април) наместо нова епизода, во 17.30 часот ја емитуваше истата епизода која ја прикажаа вчера (14 април). Јасно е дека телевизиите, како и сите компании во земјава, …

Повеќе »

МРТ 2 од сега ќе емитува програма комплетно на албански јазик

Од четврток (16 април), вториот канал на Македонската телевизија ќе започне со емитување 24 часовна програма на албански јазик. Веќе е познато дека овој канал ќе биде целосно посветен на албанската заедница, како што најави и главната уредничка Мигена Горенка. Prej nesër, kanali i dytë i Televizionit të Maqedonisë do …

Повеќе »

Серијата „Двоен живот“ репризно на Алсат за албанските гледачи

Од понеделник до петок во 13.15 часот на местото на “Ах тоа бебе”, Алсат ќе ја репризира турската серија “Двоен живот”. Истата се емитуваше лани на оваа фреквенција. Кенан Ипекчи е деловен човек кој живее со сопругата Сузан, синот Мерт и ќерката Чичек. Навидум идиличен семеен живот. Но, паралелно со …

Повеќе »

Телевизиска премиера на „Медена земја“ за Велигден на Телма

За деновите на велигденскиот полициски час, Телма ги обезбеди последните врвни домашни продукции и уметнички остварувања. На Велики петок, светска телевизиска премиера на драмата “Соба со пијано” на Игор Иванов Изи, со Наташа Петровиќ и Јовица Михајловски во главните улоги. Сабота следува телевизиска премиера на “Медена земја”, најдобриот документарец за …

Повеќе »

Забавувајте се со Луна и нејзиниот бенд секој ден на Нова С

По “Млади бунтовници”, “ФМ 04”, “Виолета” и “Ангели”, нова тинејџерска теленовела во Македонија, од аргентинска продукција. “Јас сум Луна” е снимена во копродукција на Пол-ка и Дизни, а добитничка на многу награди како Kids’ choice awards Argentina, Kids’ choice awards Colombia, Kids’ choice awards Mexico, како и престижната Мартин Фиеро …

Повеќе »

Фото | Ширин од серијата „Тажна жена“ е во врска со „Мојот вујко“

Серај Каја е 29 годишна турска актерка, која гледачите ја следат во улогата на лошата сестра Ширин во “Тажна жена”, која се емитува на Канал 5 телевизија. Актерката повеќе од 6 години е во врска со колегата Ѓокхан Алкан, познат како вујкото од семејната комедија “Мојот вујко”. Актерскиот пар ја …

Повеќе »

Видео | Газдата на Пинк имал лек за корона, народот се згрози

Познатиот Жељко Митровиќ, сопственик на Пинк телевизија изненади со ново објавено видео на социјалните мрежи. Имено, тој открива како може да се победи короната, по што доби негативни реакции од неговите следачи. Некои од коментарите беа “Gospodjo promijenite dilera, a i plasticara“, “I tebi je dodeljena nacionalna frekvencija ?“, “Bravo …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!