Дневни Архиви: 03/04/2020 | 19:34

Фото | Алихан од „Забрането јаболко“ се изолира со својата мачка

Македонските гледачи од неодамна имаат можност да плакнат очи на галантниот и сексипилен турски актер Онур Туна, кој ја толкува улогата на бизнисменот Алихан во хит серијата “Забрането јаболко”. И додека гледачите ја следат неговата романса со слатката Зејнеп, актерот, приватно ги почитува сите препораки на турската влада за заштита …

Повеќе »

Фото | Ова е хотелот каде е снимана гламурозната драма „Велвет“

Фановите на квалитетните играни продукции се оддушевени од новата шпанска драма “Велвет”, која од понеделник до петок се емитува на телевизија Телма. Во златното доба на високата мода, Телма ни претставува една гламурозна палата која била предизвик да се посети барем еднаш. Зад сиот луксуз и гламур на галериите “Велвет”, …

Повеќе »

Секој петок „Еуро фокус“ на Телма за европската интеграција на земјата

“Еуро Фокус” е ТВ магазин во продукција на ТВ Телма, посветен на пристапувањето кон Eвропската Унија, а на оваа фреквенција, се емитува секој петок во 19.15 часот, веднаш по централните вести. За предизвиците во процесот на проширување, европската помош во битката со Ковид 19, како и бриселскиот поглед врз балканските …

Повеќе »

Видео | Втората сезона од „Сенки над Балканот“ повторно на МТВ 1

Втората сезона од најгледаната српска серија „Сенки над Балканот“ репризно на Македонската телевизија. Секоја сабота и недела во вечерните термини, уживајте со најдобрата српска серија од најнова продукција. „Сенки над Балканот“ е спектакуларен спој на акција и драма, мистерија и возбуда, која се одвива од калливите улици на Јатаган маало, …

Повеќе »

Канал 5 со викенд филмови „The life before her eyes“ и „Mr. Nobody“

Во деновите на изолација, секоја сабота и недела, во вечерните термини, ќе се емитуваат американски играни филмови на Канал 5 телевизија. Во сабота, 4 април во 23.15 часот ќе се прикаже трилерот “Животот пред нејзините очи” со Ума Турман во главната улога. Приказна за учителката Дајана, која живее со нејзиниот …

Повеќе »

ИНРЕКОМ со коментар за дописот од МИОА до кабловските оператори

Институтот за развој на електронски комуникации Институтот за развој на електронски комуникации објави краток коментар на дописот од страна на МИОА до операторите на јавни електронски комуникациски мрежи, во кое се бара да се исклучат регионални канали. ИНРЕКОМ најостро го осудува овој чин, посебно осврнувајќи се на последниот дел каде …

Повеќе »

ТВ Времеплов | Потсетете се на тин серијата „Нескротливи срца“

“Нескротливи срца” беше тинејџерска мексиканска теленовела, снимана во текот на 2004 година и прикажувана на А1 телевизија. Забавна музика и многу сплетки ја опишуваа оваа серија, со која уживаа и помладите, но и повозрасните. Дејството на серијата ги следи љубовните згоди и незгоди на младата девојка Дијана и момчето Браулио …

Повеќе »

МТВ 1 со куклената претстава за деца „Дванаесетте месеци“

Секоја недела во 12 часот напладне, МТВ 1 емитува детски претстави како забава за сите млади, кои во оваа вонредна ситуација, немаат можност да уживаат во театарската уметност. На 5 април, ќе се емитува “12-те месеци”, куклена претстава за словачка народна приказна, која е драматизирана од страна на режисерот Петар …

Повеќе »

Италијанска и политичка комедија во филмската недела на Телма

сабота (4. април 2020), 19.15 часот – Poveri ma ricchi (2016) Сто милиони евра веројатно се сто милиони причини да се биде среќен. Семејството Тучи ќе разбере дека и не е се така забавно во светот на богатите. Не смеете да ја пропуштите една од најпопуларните италијански комедии на Фаусто …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!