Дневни Архиви: 24/04/2020 | 18:35

Tелма со нови сезони од акционата серија „Аларм за кобра 11“

Од понеделник до петок во 20.30 часот на Телма ќе се емитуваат новите сезони од германската акциона серија “Аларм за Кобра”. Досега од серијата се снимени 25 сезони и над 400 епизоди, а поради големата популарност во матичната земја, снимањето продолжува и понатаму. Серијата ги опишува кривичните истраги на одделнието …

Повеќе »

Викенд на Алфа со „Делфина“, „Џипси Меџик“, „Ах љубов моја“ …

Телевизија Алфа и овој викенд продолжува со емитување на познатите домашни играни филмови. сабота (25 април 2020), 11.40 часот – “До Балчак” Потсетување на филмот на Столе Попов, емитуван минатиот викенд премиерно. Дејствието на филмот „До балчак„ се одвива во годините на општ колапс и „слободен пад„ по крваво задушеното …

Повеќе »

Видео | Специјална епизода на „Преспав“ за корона вирусот

Преспав „КОВИД еден без дваесет” е специјална епизода од ТВ серијата „Преспав” со хумор и ведрина како  добра емотивна поддршка во овие моменти кои бараат солидарност и заедништво. Епизодата ќе се емитува на првиот канал на МТВ на 26 април, недела. Епизодата се реализираше од 21.04.2020 до 24.04.2020 во студијата …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!