Почетна / ФОТО

ФОТО

Видео | Македонката во „Задруга“ го „растресе“ задникот

Македонската учесничка во српското реално шоу „Задруга“, Елеонора Миљковиќ пред неколку дена имаше настап за паметење во гала вечерта на шоутo, каде настапи со песна на Северина. Облечена во провокативно боди, Македонката го крена притисокот на машките членови на жирикомисијата. Погледнете како изгледаше настапот на Елеонора во контроверзното шоу кое …

Повеќе »

Фото | Македонската телевизија ќе не учи како да излупиме мандарина

  Прилог емитуван во утринската програма на Македонската телевизија е мета на потсмев на социјалните мрежи. Телевизијата која во минатото имаше шарен избор на поучни програми, денеска не подучува како да излупиме мандарина. Навистина корисна информација, Ви благодариме што постоите МРТ, без вас ќе ни скапеа мандарините бидејќи не знаеме …

Повеќе »

Марјана Станојковска во секси издание на Новогодишната на Сител

  Изминатата недела во Сител телевизија се снимаше богатата новогодишна програма која ќе ги забавува гледачите за Нова година. Многу ѕвезди се појавија на сцената на Сител, македонски актери и пејачи, ликови од „Х Фактор“ и од „Твоето лице звучи познато“, меѓу нив беше и нашата најубава водителка Марјана Станојковска …

Повеќе »

ФОТО: Водителот Марко со вентилатор го чисти воздухот во Скопје

  Понеделник, а веќе ја имаме сликата на неделата- водителот Марко Новевски со вентилатор го чистеше воздухот во центарот на Скопје. Дали се работи за нов телевизиски проект на кој работи или нешто сосема поинакво?   – Не се работи за нов ТВ проект, се работи за мојот град! Воздух …

Повеќе »

Фото | Пејачката Нина Јанева од блондинка премина во црвенокоса

  Пејачката Нина Јанева си го промени имиџот и премина во црвенокосите. На својот Фејсбук профил објави фотографија на која се гледа дека веќе не е блондинка, туку црвенокоса. Коментарите од нејзините пријатели за промената, се позитивни.      

Повеќе »

Фото | Жешката старлета Станија во секси издание на Инстаграм

  Познатата српска старлета Станија Добројевиќ повторно провоцира.     Таа на својот Инстаграм објави нова секси фотографија, на која е во модна комбинација со животински принт. Нејзините стомачни мускули како и градите се во прв план, па така Станија повторно доби бројни лајкови и позитивни коментари.   Курир  

Повеќе »

Фото | Жените плакнат очи, фудбалерот на Реал се соблече!

  Познатиот колумбиски фудбалер Хамес Родригез тргна по стапките на Роналдо и се фотографираше во издание на кое жените нема да може да одолеат.     Тој има 22 години и веќе е звучно име во фудбалот. Родригез промовираше своја линија на долна облека и секако, како модел за истата …

Повеќе »

Никола Роквиќ направи селфи додека вршеше голема нужда

  Познатиот фолк пејач Никола Роквиќ со своите следачи на Инстаграм сподели селфи со WC шоља!     Познат како љубител на социјалните мрежи често со своите фанови споделува фотографии од секојдневниот живот, но сега навистина претера. Имено, Никола на својот Инстаграм профил објави фотографија која ја направи дека седеше …

Повеќе »

Ретро фотографија од младоста на Ѓорги Колозов и Шенка Колозова

  На официјалната Фејсбук страница на македонскиот цар од Народните приказни, Ѓорги Колозов, беше објавена ретро фотографија од него и неговата сопруга и колешка Шенка Колозова. Ретката фотографија од младоста на актерските легенди привлече големо внимание на социјалните мрежи.  

Повеќе »