Почетна / ФОТО

ФОТО

Фото | Метео на Алфа – нешто на кирилица, нешто на латиница

Алфа телевизија од пред некој месец има нов дизајн на временската прогноза. Но, она што будното око на ТВ Пакет го забележа не е само дизајнот, туку и печатната грешка која е воочлива во метеото (извадок од 10.12.2023). Скопје – комбинација на кирилица и латиница. Можеби Алфа биле понесени од …

Повеќе »

Видео | Хрватска старлета си игра мајтап во вилата кај Пендаровски

Хрватската старлета Нивес Целзиус била на прием кај претседателот на државата, Стево Пендаровски во Вила Водно во Скопје. Самата објавила фотографии и видеа од нејзиниот прием кај Пендаровски, а на кои видеа може да се види нејзиното срамно однесување, понижувачки однос кон гардистите на вилата кои ги бакнува додека тие …

Повеќе »

Фото | Отец Јаков стана оцет во вестите на Телма телевизија

Ненамерна печатна грешка во вестите на Телма. Секому се случува. Во продолжение ви ја пренесуваме фотографијата за гафот со свештеното лице од Струмичката Епархија (превземена од Off.net.mk), што не остана незабележана и од твитерџиите. Оцет или отец.. за Јаков ми е pic.twitter.com/YVwY53qzBn — Zoran Gega Madzoski (@ZoranGega) December 12, 2017 …

Повеќе »

Фото | Во бугарските квизови, Македонците се северномакедонци

Социјалните мрежи зовреа откако се појави снимка од последното издание од бугарската верзија на “Кој сака да стане милионер”. Во едно од прашањата на популарниот квиз, Македонците беа прогласени за „северномакедонци“. Употребата на изразот „северномакедонец“ предизвика гневни реакции на социјалните мрежи каде беше споделен инсертот од квизот на телевизијата бТВ. …

Повеќе »

И старото, и новото – две логоа осамнаа на екранот на Алфа

Покрај новото лого кое го користи Алфа по ребрендингот во 2019 година, некогаш во исечоци од постари емисии што ги даваат, може да се забележи и старото лого. Па така, на екран едно до друго стојат и двете логоа. Сликата е од утринската на Алфа која се емитува во живо, …

Повеќе »

„Утка“ на веб страната на Сител : Во Косово 14 починати починале?

На 27 ноември во Косово починале 14 лица заболени од Ковид 19. Телевизија Сител ја информираше јавноста, меѓу другото, и за оваа вест, но …. грешка во насловот на информацијата. Починатите починале ? По три дена, сепак грешката е поправена и статијата е тргната од сајтот на Сител. Дани | …

Повеќе »

Фото | Косовската новинарка ги „запали“ фановите на спортот

Елмира Садрија е позната косовска новинарка на спортски емисии која важи за една од најатрактивните новинарки и водителки на Косово. За фановите, таа е и “најжешката” водителка со оглед на облините и сексипилот со кои зрачи на фотографиите кои ги објавува на социјалните мрежи. Гледајте и плакнете очи. Дани | …

Повеќе »

Фото | Бугарската серија на Алфа доби слика од турска серија

Од понеделник до петок во 20.20 часот на Алфа се емитува медицинската драмска сапуница “Украден живот” (Откраднат живот), која неколку години се снима и прикажува во соседна Бугарија со голем успех. Но, телевизија Алфа на нејзината веб страна вметнала погрешна фотографија за серијата во програмскиот водич. Наместо од бугарската серија, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!