ТВ Лица

Видео | Порно од медицинска сестра во живо во српски вести

Директорката на КБЦ Бежанијска коса во Дневникот на РТС на пладне зборувала во живо за коронавирусот и важноста на вакцинацијата, но … во позадина, нејзината колешка не сфатила дека се наоѓа пред камера и дека оди во живо. Па, сосема несвесно почнала да се соблекува. Rts dnevnik u podne, tema …

Повеќе »

Фото | Владо Јаневски и Џамбазов водители на Мис на Македонија 1993

Далечната 1993 година, Катерина Златановска беше втората мисица на независна Македонија, по првата – познатата ТВ презентерка Татјана Стојановска (победничка во 1991-ва). На вториот избор за Мис на Македонија, водители беа Владо Јаневски и Игор Џамбазов, а како изгледаа двајцата денешни ергени тогаш, погледнете : Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Канал 5 вработува новинари, сниматели, видео монтажери и реализатори

Во пресрет на новата телевизиска сезона, Канал 5 телевизија ги објавува следниве работни позиции : -новинари-репортери -сниматели -видео монтажери за промо и програма -реализатори Сите заинтересирани кандидати, своето CV да го испратат на desk2@kanal5.com.mk Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Снежана Лупевска е новата директорка и главен уредник на Телма

Со особено задоволство, ТВ Пакет ја честита новата функција на Снежана Лупевска Созен. Една од најдобрите новинарки и уреднички во телевизискиот етер од сега е директор и главен уредник на ТВ Телма. Ѝ посакуваме среќа на новото работно место, кое долги години му припаѓаше на Атанас Кировски. Дани | ТВ …

Повеќе »

Фото | Вака изгледа денес скромната ѕвездичка Мартија

Мартија Станојковиќ стана позната за македонската публика по учеството во шоуто “Пинкови ѕвездички”, каде успеа да го освои жирито со својата моќна гласовна изведба, различните перформанси и скромната стилизирана појава. Но, неколку години подоцна, пинковата ѕвездичка изгледа сосема поинаку. На свои 17 години, Мартија објавува провокативни фотографии на својот Инстаграм …

Повеќе »

Видео | Наша водителка си направи приватен разговор сред емисија

Исечок од утринската емисија на ТВ Сонце стана вистински хит на социјалните мрежи. Видеото во кое се гледа дека водителката Јулија на сред емисија води приватни разговори и поздрави до мајстор Мане стана доста споделувано меѓу корисниците на социјални медиуми. За некои, ова е баш симпатично, за некои чудно како …

Повеќе »

Чадиковски сменет, Додевска ќе биде главен и одговорен уредник на ТВ 24

Новинарката Анета Додевска ќе биде новиот главен и одговорен уредник на телевизијата 24, на местото на Младен Чадиковски. “Тимот продолжува со професионално работење, објективно информирање со цел – да се задржи и зголеми довербата на гледачите.“, напиша таа на Фејсбук пред новогодишните празници. Ова не е прва смена на досегашниот …

Повеќе »

Познатиот ТВ водител Ненад се враќа со нов интернет квиз „На тепка“

За прв пат во Македонија следува интернет издание на ново квиз шоу. “На тепка” е името на квизот кој ќе го води познатиот ТВ водител Ненад Ѓоргиевски. Квизот нема да се емитува на телевизија, па заинтересираните натпреварувачи ќе може да играат и да се забавуваат преку социјалните мрежи Facebook и …

Повеќе »

Фото | Алфа во розово на работа со поддшка за болните од рак на дојка

– Денес е денот кога носиме розово и зборуваме за ракот на дојка, гласни сме и им даваме поддршка да сите Борки кои храбро се борат со оваа болест. Им порачуваме дека не се осамени во нивната борба! Oваа борба е наша заедничка – изјавија од здружението за борба против …

Повеќе »

Фото | Гоце од Телма ја запроси својата девојка на охридско зајдисонце

Гоце Андреевски, водителот од телевизија Телма ќе “рипне во тавче”. Водителот кој ни е познат од “Утринска на Телма” и “Црвена линија”, а претходно и по контактните емисии на Алфа, минатиов викенд ја запроси својата девојка Даниела. Романтичното запросување се случи на нивниот летен одмор во Охрид, а убавите фотографии …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!