Дневни Архиви: 20/04/2020 | 19:56

Видео | Џогани во хистерична тепачка на Велики Петок во „Задруга“

Српското реално шоу “Задруга” веќе трета сезона ги бранува гледачите и интернет порталите во соседна Србија. На Велики Петок малку недостасуваше драмата да заврши и тpaгично. Главни во расправиите и тепачките се вообичаено, Луна Џогани, нејзиното момче Марко Миљковиќ и нејзината мајка, пејачката Анабела, која е пpотив нивната врска. Во …

Повеќе »

Видео | Уживајте во велигденскиот лајв концерт на Јелена Розга

За сите свои фанови на Балканот, ѕвездата Јелена Розга приреди велигденски концерт од својот дом. Концертот се емитуваше на социјалните медиуми, а обожавателите заедно со неа, ги пееја песните од своите домови. Целиот концерт ви го пренесуваме во продолжение :   Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Сите епизоди од втората сезона на „Марковски“ поставени на интернет

На официјалната Youtube страна за “Фамилијата Марковски”, поставени се сите епизоди и од втората сезона на македонската социјална драма. Сите оние кои ја пропуштија серијата на телевизијата, може да ја погледнат комплетно на Youtube. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Гледач во утринска: Треба да ги аболицират сите и да чукат јајцата

Уште едно интересно видео сподели порталот Gledy. Гледач во утринската програма на Канал телевизија со свој коментар за тоа што треба да направи Претседателот, а јавувањето го искористи и да честита роденден на комшијата.   Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Познатиот „Викенд на мртовци“ за престојниот викенд на МТВ 1

“Викенд на мртовци” е македонски филм-комедија од 1988 година, режиран од Коле Ангеловски, со Владимир Ангеловски – Дади, Ѓорѓи Јолевски, Димче Мешковски, Гоце Тодоровски и Благоја Чоревски во главните улоги. Филмот е екранизација на театарска пиеса од Миле Попоски и е последниот снимен во Вардар филм во рамките на СФР …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!