Дневни Архиви: 27/04/2020 | 18:33

Детската судбина во „Ранети птици“ од сега во 19:40 часот на Канал 5

Приказната за малиот Омер од сега ќе се емитува од понеделник до петок во 19.40 часот на Канал 5 телевизија. “Ранети птици” е турска продукција, снимена минатата година, во која се следи животот на едно детенце, кое е приморано да работи од мали нозе како би го издржувал неговиот злобен …

Повеќе »

Видео | Младиот Никола со колегите ја преработи „Во Струмица на улица“

Еден од најголемите надежни музичари на Македонија пред нов предизвик во корона кризата. Најмладиот македонски вокалист Никола Станишиќ заедно со неговите колеги и пријатели од повеќе музички бендови успеаа да направат една заедничка преработка на познатата “Во Струмица на улица” која звучи навистина интересно и свежи, со оглед дека е …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!