Дневни Архиви: 04/04/2020 | 20:05

Вести на македонски јазик на ТВ 21 со три изданија во денот

Beyond any border е мотото на ТВ 21, која успешно зрачи на македонскиот телевизиски етер, благодарение на светската продукција на сите содржини кои се снимаат од страна на оваа телевизија. Покрај тоа што редовно ги информира албанските гледачи за случувањата во Македонија и светот, истото го прави и за македонските …

Повеќе »

Најпознатата бугарска серија „Украден живот“ во 21:00 часот на Алфа

Од понеделник до петок во 21.00 часот, на Алфа ќе се емитува најдолгата и најпопуларна бугарска серија. “Украден живот” е медицинска драма која веќе десет сезони успешно се емитува кај соседите. Приказната започнува во 1982 година, кога се породува Евгенија Генадиева. Таа раѓа машко дете, син наследник на гинекологот Генадиев. …

Повеќе »

Видео | Пејачите од Куманово со поддршка до сограѓаните

Дел од кумановските естрадени уметници преку видео порака упатија поддршка до своите сограѓани кои минуваат низ тешки денови, во полициски час од 56 часа, и дополнителни рестриктивни мерки веќе од понеделник. Маргица Антевска, Нино Величковски, Ариф Зибери, Ивона Јовановиќ, Марио Арангеловски, Мартија Станојковиќ и Мартинијан Кириловски заедно со Мерима Његомир …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!