Дневни Архиви: 06/04/2020 | 18:46

ИНРЕКОМ : Дали е македонскиот интернет имун на корона вирусот?

Корона-кризата во Македонија ги „закова“ македонските граѓани пред своите компјутери и мобилни уреди. Единствената социјализација која сега се практикува е онаа во виртуелниот свет, интернетот и мобилните линии се вжештија, притисокот врз мрежната инфраструктура во Македонија расте. Во време кога поголем дел компании работат од дома, учениците следат онлајн-настава, а …

Повеќе »

Европски комедии и американски СФ хорор оваа недела на Алфа

Секоја вечер, од понеделник до недела, телевизија Алфа емитува игран филм во ноќниот термин од 23.30 часот. Во продолжение, ви ги претставуваме филмовите за оваа недела : понеделник (6 април 2020) – “Lullaby for Pi” (2010) Канадско француска драма за еден музичар кој наоѓа нова надеж во љубовта, по смртта …

Повеќе »

Skopje calling 2020 со нов датум – 12 септември на АРМ Стадион

– Со голема надеж и оптимизам дека планетата Земја наскоро сепак ќе се врати во и со нормално темпо на живеење, сакаме да ве информираме дека поради актуелната состојба со корона вирусот, одлучивме да не ризикуваме и да не чекаме развој на состојбата, туку да го презакажеме фестивалот Skopje Calling …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!