Дневни Архиви: 12/04/2020 | 20:13

Видео | Ќеба, Северина и Калиопи ја отпеаа „Битола, мој роден крај“

Вака беше синоќа на Instagramlive Двајца прекрасни луѓе, две благородни суштества, ни ги разубавија минутите што ги поминуваме заедно во живо на инстаграм…Од тоа нивно изненадување зедовме повеќе светлина и позитива за овие денови во изолација … Ви благодарам мои прекрасни Северина и Кеба…❤️❤️  – напиша Калиопи и го сподели …

Повеќе »

Фото | За улогата во „Друго име љубави“, се обележал за цел живот

За неговата улога во драмската серија „Друго име на убовта“, актерот Славко Собин се одлучил на потег, кој ќе го потсетува на серијава за целиот свој живот. Поточно, Славко Собин направи вистинска цветна тетоважа на десната подлактица, афионска тетоважа што ја носи неговиот лик Игор Шариќ. Тетоважата ја гледаме на …

Повеќе »

Видео | Тончи Хуљиќ со две песни за хрватската хит серија на Сител

Секоја сабота и недела на ТВ Сител во 19.40 часот се емитува новата драматична хрватска серија “Другото име на љубовта”. Серијата изобилува со добра музика, меѓу кои и на оваа драмска серија имаат можност да слушнат две преубави песни на хрватската продукција. Се работи за “Drugo ime ljubavi” и “Sve …

Повеќе »

Видео | Актерот од хрватската на Сител со порака до гледачите

Момчило Оташевиќ, актерот кој ја толкува улогата на наследникот Саша во хрватската новела “Другото име на љубовта”, се обрати до гледачите на серијата : – Јас ве молам да останете дома, затоа што ситуацијата е навистина сериозна. Бидете одговори кон себе, но и кон другите. Хигиена, изолација, солидарност. Останете дома …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!