Дневни Архиви: 16/04/2020 | 14:59

Видео | Град Скопје го плати Лепи Џони за да ги забавува Скопјани

Љупа Ангелов алијас Лепи Џони е првиот македонски музичар што направи концерт на отворено откако почна кризната со коронавирусот во земјава, во рамки на проектот на Град Скопје со кој плаќа по 14.500 денари на музичари кои ќе ги забавувале граѓаните за време на карантинот. Концертот одеше и во живо …

Повеќе »

Сeверина завршила во притвор откако го прекршила полицискиот час

Северина Којиќ била запрена вчеравечер околу 21 часот во близина на Трговскиот центар Оков на улицата  Партизанска авијација во Белград, пренесуваат српските медиуми. Српската полиција запрела автомобил БМВ, со регистарски таблички од Загреб, а контролата открила дека Севе немала дозвола за движење за време на полицискиот час поради  што била …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!