Почетна / МК Сцена / Видео | Мајката на Јанева ја отпеа песната на ќерката, па се расплака

Видео | Мајката на Јанева ја отпеа песната на ќерката, па се расплака

“Врати ми го сонцето” е една од најпознатите балади кои се појавија во Македонија последниве години, а емоцијата на песната подеднакво ја доживеаа и пејачката Александра Јанева, но и слушателите. Овојпат, од дома, Александра реши да направи пијано верзија на хитот, а во позадина се приклучи нејзината мајка која одлично вокално ја изведе песната. На крајот, неминовни беа солзите на мама. Погледнете како звучеше прекрасната интерпретација :

Врати ми го сонцето (TikTok Edition)

Мама пее – откритие во полициски час! 😂😍

Gepostet von Aleksandra Janeva am Samstag, 25. April 2020

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Бојана Скендеровски со преработка на „Море сокол пие“

Пејачката Бојана Скендеровски на овој голем ден Илинден ги почасти Македонците со нејзиниот најнов проект, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!