Почетна / МК Сцена / Видео | Мајката на Јанева ја отпеа песната на ќерката, па се расплака

Видео | Мајката на Јанева ја отпеа песната на ќерката, па се расплака

“Врати ми го сонцето” е една од најпознатите балади кои се појавија во Македонија последниве години, а емоцијата на песната подеднакво ја доживеаа и пејачката Александра Јанева, но и слушателите. Овојпат, од дома, Александра реши да направи пијано верзија на хитот, а во позадина се приклучи нејзината мајка која одлично вокално ја изведе песната. На крајот, неминовни беа солзите на мама. Погледнете како звучеше прекрасната интерпретација :

Врати ми го сонцето (TikTok Edition)

Мама пее – откритие во полициски час! 😂😍

Gepostet von Aleksandra Janeva am Samstag, 25. April 2020

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина со песна порача : Честит празник Македонијо! ❤️🇲🇰

Мега ѕвездата од домашен амбиент упати честитка за нашата сакана Македонија. Со малку изменет текст …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!