Почетна / ФОТО / Фото | Метео на Алфа – нешто на кирилица, нешто на латиница

Фото | Метео на Алфа – нешто на кирилица, нешто на латиница

Алфа телевизија од пред некој месец има нов дизајн на временската прогноза. Но, она што будното око на ТВ Пакет го забележа не е само дизајнот, туку и печатната грешка која е воочлива во метеото (извадок од 10.12.2023).

Скопје – комбинација на кирилица и латиница. Можеби Алфа биле понесени од називот на земјава на грчките сообраќајни табли, па го згрешиле името на главниот град ?

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Утка“ на веб страната на Сител : Во Косово 14 починати починале?

На 27 ноември во Косово починале 14 лица заболени од Ковид 19. Телевизија Сител ја …

error: Содржината е заштитена!