Почетна / Сапуници

Сапуници

Запознајте го дон Крисанто од понеделник во „Дива земја“ на Сител

Млад, неискусен и без пари. Но, со голема љубов кон одгледувањето на грозје и винскиот бизнис. Тоа бил Крисанто, кога години оддамна дошол на тоа парче дива земја. Семејството Монтиел му помогнало на Крисанто да создаде вистински бренд и успешен бизнис од гроздовите полиња, така што му дале парче земја. …

Повеќе »

Запознајте го Роберто, негативецот од новелата „Дива земја“ на Сител

Од понеделник до петок во 10 часот наутро, следете ја најновата теленовела од продукцијата на Телемундо (Ла Тормента, Розевиот дијамант, Циганки, Анали, Дона Барбара…). Интригантна сторија за љубовта и омразата во една дива земја. Покрај главните ликови Аурора и Хуанхо кои ќе се борат за својата љубов, ве запознаваме и …

Повеќе »

Запознајте ја Аурора, хероината на новелата „Дива земја“ на Сител

Уште неколку дена до почетокот на новата латиноамериканска драма за нови утрински прераскажувања и нови утрински задоволства. “Дива земја” е уште една приказна создадена од продукцијата која ги сними мегапопуларните “Скриени страсти”, “Барајќи го тато” и “Ла Тормента”. Нови актери во нови неповторливи улоги ќе бидат дел од селската идила …

Повеќе »

Запознајте го Хуанхо, главниот лик во серијата „Дива земја“ на Сител

Од понеделник (27 јануари) во 10 часот наутро на Сител телевизија со емитување ќе започне најновата “шпанска” серија за сите љубители на овие, некогаш омилени телевизиски продукции. Во амбиент на пространи плантажи, живописни предели и скриени семејни тајни, се запознаваме на самиот старт со бунтовниот Хуан Хосе – Хуанхо. Тоа …

Повеќе »

Од гигантот што ја создаде „Скриени страсти“ доаѓа нов хит на Сител

Од следната седмица ексклузивно во Македонија доаѓа нова латиноамериканска теленовела “Дива земја”. Се работи за приказна снимена во продукција на гигантот Телемундо, кој ги создаде незаборавните “Скриени страсти”, “Розевиот дијамант” и “Барајќи го тато”. Потсетете се на селската идила со која се одликуваа поранешните мегауспешни утрински новели. Овојпат, Сител телевизија …

Повеќе »

Нова трилер мини серија „Осмиот ден“ на кабловскиот канал TDC

Од понеделник до петок на кабловската TDC (оператор А1) може да ја следите новата турска мини серија “Осмиот ден”. Репризите се неколкупати дневно, плус омнибус во текот на викендот. Ова е приказна за Бахар, која живее среќен живот заедно со сопругот Ахмет. Смртта на нејзината мајка Шехназ за момент ќе …

Повеќе »

Дознајте кои серии ќе ги гледате на телевизија во 2020-та година

Нова година со нови серии за македонските гледачи. Нови саги од земјата на Босфорот, нови приказни од Латинска Америка, но и нешто интересно за гледачите на хрватските и руските драми. За сите љубители на руските ситуациони комедии, веднаш по празниците, телевизија Алфа започнува со емитување на “Фитнес” која ќе ве …

Повеќе »

Фото | Се запознале и вљубиле на снимањата на „Истанбулската“

Семејната турска драма “Истанбулската невеста” очигледно е една од најзборуваните телевизиски програми оваа сезона, која ја следат македонските семејства. Покрај главните улоги на Фарук и Суреја, особено внимание привлекуваат и споредните ликови. Меѓу нив се и Мурат и Баде, кои ги толкуваат младите турски актери Беркај Хардал и Хира Којунджуолу. …

Повеќе »

Од сега, турската серија на Алфа ќе се емитува во 23 часот

Од денеска, телевизија Алфа го менува терминот на емитување на турската надсинхронизирана серија. Приказната за “Големата одмазда” на човекот кој ја изгуби саканата и семејството, од денес во 22.55 часот, веднаш по последните вести на Алфа. Во 21.20 часот од сега ќе се емитува хрватското реално шоу “Живот на вага”. …

Повеќе »

ТВ Времеплов | Ве потсетуваме на првата емитувана руска серија

“Никогаш не вели никогаш” е првата руска теленовела прикажана во Македонија. На А1 беше преведена Никогаш не вели никогаш, иако вистинскиот наслов е Секогаш вели секогаш, создаден по аналогија на Never say never од филмовите за Џејмс Бонд. Во 2004 година, серијата добила две награди за најдобра серија на годината …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!