Почетна / Сапуници

Сапуници

Бидете подготвени, кралот на убавината во мега хитот „Романтичарот“

Наскоро само на телевизија Сител започнува најгледаната романтична комедија за минатата година. Наскоро на фреквенцијата на Сител нова дружба со вашиот нов омилен телевизиски лик. Најгледаната романса која ги збудале девојките и ги заинтригира и оние од посилниот пол ќе имаме единствена шанса да ја следиме оваа сезона на малите …

Повеќе »

Најголемиот шармер на сите времиња, ЕКСКЛУЗИВНО и само на Сител

Најпосакуваниот ерген во Турција. Најголемиот шармер на сите времиња и на сите простори. Неодоливиот бунтовник што ја стресе модната сцена. Најзгодниот фраер од земјата на Босфорот. Најпосакуваниот маж во светски рамки…. доаѓа ЕКСКЛУЗИВНО во Македонија ! Бидете подготвени за најголемото изненадување сезонава. Бидете подготвени – доаѓа “Романтичарот” ексклузивно на Сител! …

Повеќе »

Прочитајте ја тажната приказна за „Ангели“, новата драма на Сител

Од понеделник до петок на Сител телевизија во вечерните часови ја следите новата турска потресна драма за тешките судбини на девојките од интернатот. Во продолжение погледнете како започна приказната за “Ангели” и вклучете се во следење на следните, драматични епизоди од болната сага за напуштените цвеќиња. Ејлул е 16-годишна девојка …

Повеќе »

Потресната приказна за отфрлените „Ангели“ започнува на Сител

Најтежок товар е товарот кој натежнува врз животите на отфрлените деца. Приказна за петте девојки од интернатот. Пет пријателки, чие пријателство ќе прерасне во сестринство. Девојки кои заедно ќе застанат пред секоја неволја и пред секој проблем. Девојки кои заедно ќе мечтаат за трошка родителска љубов. Девојки на кои судбината …

Повеќе »

„Ветување“ – нова турска сапуница на Канал 5 во 17 часот

Рејхан е сиромашна, мила и наивна девојка, израсната во едно мало селце и научена да ги почитува сите традиционални начела. На мали години останува сираче, но единствена утеха и поддршка наоѓа во господинот Хикмет, кој за неа е како вујко, затоа што израснал заедно со мајка ѝ. Еден ден, неочекуваната …

Повеќе »

Гледачите на „Женски рај“ зачудени – ТВ 24 и по втор пат ја укина серијата

ТВ 24 од денес нема да ја емитува италијанската сапунска драма “Женски рај” во 21 часот. По емитувани 100 епизоди, серијата е укината од страна на телевизија 24. Истите 100 епизоди два пати едно по друго се емитувани оваа година во прајмтајм; и сега повторно се прекинува серијата на истата …

Повеќе »

Азра е позитивна на корона – снимањето на новата серија во прекин

Се појавија првите случаи на заразени со корона вирусот меѓу актерите од турските серии. Алина Боз, позната за македонската публика по улогите во “Азра” и “Парампарче” е позитивна на Ковид 19. Taa, заедно со нејзиниот партнер Кубилаи Ака неодамна започна снимање на новата сезона од серијата “Љубов 101” на Нетфликс, …

Повеќе »

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Термини на емитување и броеви на епизоди за до недела 13 септември 1) БРУСКО Оригинален наслов : Μπρούσκο – прва сезона Телевизија која ја прикажува : Сител Термини на емитување : од понеделник до петок 10.00 ( премиера ) Продукција : Make It productions, Грција, 2013-2017 Број на епизоди : …

Повеќе »

Актерот од „Ќерките на Фазилет“ се враќа на екраните со нова серија

Еден од браќата Егеменови од босфорската драма за “Ќерките на Фазилет” повторно на малите екрани. Од понеделник до петок навечер, абанската публика ќе го следи во романтичната комедија “Љубовна стапица” на телевизија Алсат. И во новата серија, Јигит е богат и посакуван, но овојпат во улога на непоправлив плејбој, кој …

Повеќе »

Познатата српска сапунска серија „Вистини и лаги“ наскоро на Алфа

Познатата српска серија “Вистини и лаги” наскоро доаѓа на Алфа телевизија. Сапунска семејна драма која претставува римејк на популарната аргентинска телекомедија “Матуранти”. Досега од серијата се снимени 332 епизоди, а со голем успех, освен во Србија, се емитуваше и во Црна Гора и Босна. Белградски млади и искусни актерски имиња …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!