Дневни Архиви: 18/04/2020 | 17:28

Видео | Колку ми е криво за Заев и Мицкоски во изолација, еве и Гоце

Познатата гледачка од контактните емисии на македонските телевизии повторно со хит јавување, овојпат во утринската на Канал 5 телевизија. Славица со свој осврт за заразувањето на уредникот на Канал 5 со корона, за општата ситуација со земјата и останати итн. Мора да признаеме, вакво темпо на зборување ретко кој може …

Повеќе »

Видео | Возбуден гледач до Алфа: Јас ве сакам и ќе ве сакам

Во утринската програма на Алфа, како што пренесува Gledy, еден гледач беше видно возбуден и се расплака што по долги месечи, конечно се вклучил во програмата во живо. Не можеше да ги крие своите емоции, па со голема гордост се обрати до водителите на Алфа :   Дани | ТВ …

Повеќе »

„One World: Together at home“ – познатите со „лајфстрим“ концерт

Во соработка со Светската здравствена организација и организацијата Citizen, најголемите музички ѕвезди во светот вечерва со онлајн концерт со цел сите луѓе на светот да се чувствуваат заедно, да го надминат својот страв од иднината и да добијат надеж. Концерот ќе почне во 20 часот и ќе трае до 02 …

Повеќе »

„Трето полувреме“ и „Балканот не е мртов“ празнично на Сител

„Трето полувреме“ е приказна за неколку луѓе собрани околу најважната работа во светот – фудбалот, во најтурбулентното време во историјата на светот – Втората светска војна. Тоа е приказна за играчите на ФК „Македонија“ и нивниот германско-еврејски тренер Рудолф Шпиц, кој ги води низ патот кон титулата шампион на Нацистичката …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!