Х Фактор

Победникот на Х Фактор Адриа – Амел Чуриќ се претстави со нов хит

  По соработката со Масимо Савиќ во песната “Неиздрживо” и популарниот хит “Те зиме” кој за краток период брои преку 4 ипол милион прегледи на youtube, минатогодишниот победник на Икс Фактор, Амел Чуриќ, го претставува новиот сингл ” Мењам овај град”.     Најавата на новата песна, која од претходните …

Повеќе »

Вечерва нашиот Боби ќе се бори за влез во финале на „Икс фактор“

  Вечерва во 21 часот на Сител – борба за финале   Пред големото финале на регионалното музичко шоу “Икс фактор” кое ќе се одржи следната недела, на 21 јуни со почеток во 21 часот, вечерва се одржува уште една полуфинална емисија во која кандидатите ќе се борат за влез …

Повеќе »

Изненадување!!! Четвртиот водител на Х Фактор е Николина Пишек

  Во пресрет на првото live издание на „Х Фактор“ кое ќе се случи во недела и ќе се емитува на Сител телевизија, ве известуваме дека четвртиот водител на ова шоу ќе биде популарната Николина Пишек. Оваа сексипилна водителка нам позната по шоуто „Операција Триумф“ ќе биде одлично освежување на …

Повеќе »

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е новиот фаворит на македонската публика во регионалното шоу “Икс фактор”, кое веќе втора сезона се емитува на Сител телевизија. Давид во boot camp-от ја изведе легендарната “Тајно моја” на Тоше Проески и доби едно од …

Повеќе »

Твитајте за „Х Фактор“ и својот твит прочитајте го на Сител телевизија

  „Х Фактор +“ е нова емисија на Сител телевизија која се занимава со случувањата околу музичкото шоу „Х Фактор“. Се емитува од понделник до четврток веднаш по последниот Дневник на Сител телевизија, а водител на истата е Снеже Велков. Во минутите посветени на она што се случува зад сцената …

Повеќе »

И бркот Илма ја нападна продукцијата на Х Фактор – „на крај добивме шипак“

  Минатогодишните учесници на „Х Фактор“ никако да го смират бесот поради одлуката на продуцентите да се избришат сите нивни настапи од видео мрежата YouTube. Прва почна Фифи, по неа без влакно на јазик продолжи Харис, а следна е малата Илма. Таа им порачува на сите да не се пријавуваат …

Повеќе »

Учесниците од Х Фактор распалија по Фејсбук – „Ни дадоа само по 100 евра“

  Скандал во пресрет на новата сезона на Х Фактор.     Откако продукцијата на „Х Фактор Адриа“ ги избриша сите видеа што беа постирани на Јутјуб, односно настапите на минатогодишните учесници во шоуто, дел од нив почнаа јавно да зборуваат за се она што се случувало зад камерите. Имено, …

Повеќе »

Зошто Јоксимовиќ не се појави на пресот на „Х Фактор“?

  На вчерашното претставување на жирито и водителите на Икс Фактор во Белград, единствен неприсутен беше популарниот Жељко Јоксимовиќ. Тој иако изјави дека нема да се појави на финалето на првата сезона и дека никогаш нема да се врати во втората сезона поради неисплатениот хонорар, односно дека еднаш му било …

Повеќе »

Жељко Јоксимовиќ повторно судија во спектаклот „Х Фактор“

  Ова се новите судии во новата сезона на Икс Фактор   Во новата сезона на „Х Фактор“ судии ќе бидат Тончи Хуљиќ, Масимо Савиќ, Жељко Јоксимовиќ и Александра Ковач. Тие ќе се борат за младите пејачки надежи, кои ќе бидат распоредени во четири групи: момци, девојки, постари од 35 години …

Повеќе »

Кои познати личности се дел од новото жири на Икс фактор?

  Кои се дел од жирито на X Фактор ?   ТВ Пакет ексклузивно ви открива кои ќе бидат новите членови на жирито од втората сезона на музичкото шоу “Икс фактор”.     Босанската пејачка Емина Јаховиќ е единствената која останува како дел од жирито. Таа за време на емитување …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!