Дневни Архиви: 07/04/2020 | 20:50

МРТ почнува со емитување на четири нови телевизиски канали

МТВ 1 – досегашната Прва, останува со истите содржини МТВ 2 – канал на албански јазик МТВ 3 – канал за спорт и забава МТВ 4 – канал за останатите етнички заедници и документарна програма МТВ 5 – специјализиран канал за детска програма Нови телевизиски канали за секого во Македонија. …

Повеќе »

Фото | Алберто од серијата „Велвет“ во страствена врска со маж

38 годишниот Мигел Анхел Силвестре е шпански актер, познат за македонската гледачка публика како шармантниот сопственик на модното царство од хит серијата “Велвет” која се емитува на Телма телевизија. И додека во “Велвет” ја гледаме неговата страствена врска со кројачката Ана, актерот за Нетфликс ja сними серијата “Sense 8”, каде …

Повеќе »

Фото | Во карантин, турската актерка реши да се занимава со цртање

Турската актерка Нургул Јешилчаj реши доброволно да остане во домашен карантин за време на пандемијата со корона вирусот. Ѕвездата на сериите Парампарче, Ѓулпери и Конакот на агата не сака да го ризикува својот и животот на најблиските, па затоа одбегнува социјални интеракции. Нургул се шегува дека ја сменила својата професија …

Повеќе »

Дали сме подготвени за пикот, одговара Филипче во „Топ тема“

Колку и како е подготвена земјава за пикот на Ковид 19? Дали ќе се зголеми бројот на тестирани? Како да се заштитат здравствените работници? Колкави се капацитетите на болниците? На овие и други прашања вечерва во “Топ Тема” одговара Министерот за здравство, Венко Филипче. Гледајте “Топ Тема”, вечерва во 19.15 …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!