VIP Survivor

Почина учесник од реалното шоу „Survivor“

  Еден од учесниците на новата сезона на „Кох-Ланта“, француска верзија на популарното реално шоу „Преживеан“, почина при снимањето во Камбоџа, пренесува Пулс 24. Како што јавува дописникот на МИА од Париз, телевизискиот канал ТФ1 веднаш свика кризен останок на кој според шпекулациите се разгледува и можно откажување на целата …

Повеќе »

Фото | Александра Накова пиштол гола

Па зарем само српските старлети ќе полнат насловни страници? Дојде време и наша Александра Накова повторно да ја видиме во провокативно издание. Секси, но сепак со стил и со поставена граница до каде да се оди, за разлика од нејзините балкански „колешки“.               Chris …

Повеќе »

Ѕвездите од „Survivor“ уживаат во Македонија

Овие денови скопските шемаџии имаат можност да се дружат со ѕвездите од реалното шоу „Survivor“ во најпознатите клубови низ метрополата на Македонија. Старлетата Станија Добројевиќ на Твитер објави заеднички фтографии со Влада и Огњен, поранешните цимери од Костарика. „Во Македонија сме на гости кај Жаре Бербер. Ги посетуваме клубовите и …

Повеќе »

Фото | Никола Шоќ на детска возраст

Деновиве низ балканските интертнет портали можеше да се види една интересна фотографија од приватниот албум на манекенот Никола Шоќ. Неговиот лик е многу малку променет од времето кога бил мало момченце па до денес. Финалистот на „VIP Survivor“ на фотографијата е заедно со својата мајка и помладиот брат. Галерија Никола …

Повеќе »

Ава Карабатиќ заврши во лудница!

Ава Карабатиќ минатиот петок заврши во психијатриска болница!     Иако многумина помислија дека се работи за некој голем проблем, и оти таа е задржана на надгледување, учесничката од „VIP Survivor“ демантираше се. „Имав проблеми со спиењето после шоуто и ми требаше совет и некакви таблети што ќе ме доведат …

Повеќе »

Јазикот на Ава обожува да лови муви!

  Популарната старлета Ава Карабатиќ неодамна го прослави својот 24-ти роденден во еден клуб во Белград. На прославата, покрај нејзините најблиски, беа поканети и дел од учесниците на „VIP Survivor“ меѓу кои Влада, Алекс, Милан, Јелена, Огњен и други. Додека старлетата се забавуваше, до неа дојдоа камерите на Prva TV …

Повеќе »

Лезбо тројка – Александра, Станија и Ава!

  Прославата по повод завршувањето на реалното шоу „VIP Survivor“ беше заокружена со сочни лезбо бакнежи, јавува порталот на „Бекстејџ“. На журката што се одржала на сплавот „Фистајлер“ двете старлети Александра и Станија на секои пет минути се бакнувале во уста, а потоа и се нафрлиле и на миленичката на …

Повеќе »

Беквалац го засени Балканот со вчерашниот настап!

  Пејачката Наташа Беквалац, вчеравечер беше ексклузивен гостин во финалето на „VIP Survivor“. Покрај тоа што ја бодреше сестра си Кристина, премиерно за балканските телевизиски гледачи ја испеа песната „Позитивна сам“. Краткото здолниште и „жешката“ кореографија никого не оставија рамнодушен, прекрасната пејачка ги истакна градите и задникот како никогаш досега. …

Повеќе »

Ава одлучи Влада да биде „единствениот преживеан“

Дојде крајот и на оваа сезона од „VIP Survivor“, конечно дознавме кој ја заслужи наградата од 50.000 евра и епитетот „единствен преживеан“. Шоуто беше посветено на лицемерноста на учесниците, сите финалисти зборуваа отворено и признаа дека плански стигнале до целта. Но наградата отиде кај еден. Влада беше фаворит од самиот …

Повеќе »

Последно изненадување на последниот ден!

Последниот ден на островот Костарика го открива и последното изненадување за учесниците во шоуто „VIP Survivor“. На големата тројка ќе им се придружи уште еден финалист. Во вечерашното издание ќе дознаеме кој е среќникот.     А кога сме кај финалето, хрватската РТЛ телевизија најавува дека таа вечер на шоуто …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!