Дневни Архиви: 21/04/2020 | 19:20

МТМ со документарци за необичноста на звукот, јахтите и аутизмот

МТМ и останатите локални телевизии продолжуваат со емитување на нови документарци за секојдневни обични и необични теми со кои се среќавање, дознаваме, истражуваме, размислуваме… Најголемата приватна јахта во светот чини околу 600 милиони евра. Сите тие мегаломански јахти на богатите бараат многу средства за одржување, па така персоналот, дизелот и …

Повеќе »

Следува викенд на Телма со „Година на мајмунот“ и „Реквием за госпоѓа Ј“

Телма продолжува со македонската современа продукција и наредниов викенд. Во сабота (25 април 2020) во 19:15  часот, светска премиера на “Година на мајмунот”, филм од 2018.та година на Владимир Блажевски, со Игор Ангелов во главната улога. Двата главни протагонисти на оваа црна комедија се Цобе, сиромашен чувар во Зоолошката градина …

Повеќе »

Видео | Лозано со карантинска изведба на хитот „Километри“

Најпознатиот македонски пејач, Лозано со својот бенд направи интересна верзија на „Километри“, од дома, како што налагаат моменталните услови поради пандемијата со коронавирусот. Слушнете ја оваа прекрасна изведба: Христос Воскресе 🔴…"Километри" #StayHome Session🎸 Goce Simonoski🎸 Bojan Rafajlovski🎸 Darko Fotinovski🎹 Branko Saplamaev🎷 Alexandra🥁 Bojan Jovanoski🎤 Polina Taseva🎤 Despina Spirovska Gepostet von …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!