Дневни Архиви: 25/04/2020 | 20:12

Видео | Саша Ковачевиќ ги разнежни фановите со лајв концертот

Сапа Ковачевиќ свиреше на пијано, а останатите учесници на концертот ја задржаа пропишаната дистанца на концертот кој се одржа пред српското Собрание. Ова е вториот е во серијата концерти организирани како дел од кампањата ,,Белград победува’. Фановите уживаа и на социјалните мрежи, давајќи поддршка за сите заболени од корона вирусот. …

Повеќе »

Македонските ѕвезди со карантинска изведба на „Чукни во дрво“

Под мотото #ОстаниДома, група од врвни македонски артисти, меѓу кои: Влатко Стефановски, Калиопи, Тамара, Весна Гиновска Илкова, Симон Трпчески, Андријана Јаневска, Ленче и Горан Кукиќ, Игор Џамбазов, Бени, Алкесандар Митевски и Драган Спасов-Дац, Вера од Љубојна, Влатко Лозановски, Пере од Нокаут, Миле Кузмановски и Васил Зафирчев, ги соединија своите гласови …

Повеќе »

Видео | Ученици од „Корчагин“ со кавер на безвременската „Немир“

Младите тинејџери Лео и Ивана со карантинска изведба на безвременската балада на Тоше и Каролина, како дел од онлајн наставата по музичка уметност. Како звучи “Немир” во интерпретација на ученици од скопската гимназија “Корчагин”, погледнете од видеото : Дани | ТВ Пакет

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!