Годишни Архиви: 2020

Попладневното „Шоу на Елен“ продолжува на Телма со новата 17-та сезона

Позитивна и харизматична, оригинална и несебична, праведна и уникатна. Елен ќе ги руши сите табуа во интересното американско шоу кое продолжува на телевизија Телма. Од понеделник до петок во 16.40 часот, попладне со Елен Деџенерис. Популарното шоу на американската глумица, шоумен, ТВ водителка и борец за човекови права, Елен Деџенерис …

Повеќе »

„20 секунди“, квиз на знаење секоја сабота и недела на МРТ 1

Секоја сабота и недела во 20.15 часот на МРТ 1 ќе се емитува новиот квиз на знаење “20 секунди”. Во водителската улога го гледаме актерот Дејан Лилиќ кој ќе се обиде да ги насочи и мотивира натпреварувачите да одговорат на интересни прашања кои ќе ги заскокоткаат и “мозочните ќелии” на …

Повеќе »

Многумина ја споредија со „Имотот на дамата“ – „Горка земја“ на Сител

Тој нарача пред година цела нежен прстен филигран Таа накити од коприна бела фустан навезан Сон … сонувашe на пајтон ja вози, зад нив ѕвонат камбани До преку прагот в раце ја носи … Но се раздени. Пуста остана желба невина Сон си мина и тој си замина Пепел направи, …

Повеќе »

Детското шоу „Тинтири минтири“ продолжува со 4. сезона на Канал 5

Нова сезона на Тинтири Минтири Шоу започнува да се емитува на Канал 5 телевизија. Нови песни, скечеви, нови ликови и рубрики  секоја недела во 10.30 часот на Канал 5 телевизија! 🎶 –Во овие услови на намалено дружење, подготвуваме интересни материјали кои ќе ве насмеат, разиграат, можеби ќе ве замислат и …

Повеќе »

Инфо | Дневната португалска новела oд сега на Телма во 14.30 часот

“Горчлива одмазда” е португалска теленовела која ја доби интернационалната награда ЕМИ за најдобра теленовела во 2018-та година. Неколку месеци истата веќе се емитува и на националната Телма. Од сега, серијата наместо во 16.40 часот, ќе се емитува од понеделник до петок во 14.20 часот. Нови епизоди со љубов и интриги, …

Повеќе »

Бидете со генијалниот тим на „Скорпион“ во новата акциона драма на ТВ 24

По долга пауза без премиерни американски серии, конечно нешто ново на ТВ 24. Од вторник до петок во 22.30 часот ќе ја гледаме “Scorpion” – американска серија создадена од Ник Сантора за CBS и емитувана на американската мрежа во 4 сезони од 2014.та до 2018.та година. Серијата го прикажува живтот …

Повеќе »

Бојаџи со статус за прекините на Алфа кои ги прават Телекабел и Неотел

– На Телекабел, вечерва во Аеродром сме асинхрони по стоти пат за време на “Заспиј ако можеш“ а со неподносливи прекини сме на Неотел цел ден, преку ден секој трети ден! Не ми оставате ништо друго “другари господа“, тоа е, толку од слободата и демократијата! Останува уште да почнете да …

Повеќе »

За Нина, Северна Македонија има голем потенцијал за е-трговија

Под мотото „ E-трговија & КОВИД-19: Предизвици и можности!“, утринава во своето премиерно онлајн издание започна годишната конференција за е-трговија на која присуствуваат повеќе од 300 учесници, а свое излагање ќе имаат над триесет еминентни говорници од земјата и странство. Оваа година програмата на конференцијата се одржува во два дена, …

Повеќе »

36 посто од е-купувачите купуваат онлајн поради Ковид пандемијата

На првиот ден од годишната конференција за е-трговија која годинава се одржува по трет пат се обрати поранешната министерска за финансии и актуелен претседател на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија, Нина Ангеловска, која ги презентираше најновите истражувања за трендот на е-купувањето во државата. – „Сега повеќе од било кога имаме …

Повеќе »

Се запазуваат ли мерките за заштита во кулинарското шоу на Сител?

Најгледаната македонска телевизија Сител редовно информира и ги едуцира граѓаните на Македонија за сите новости околу Ковид пандемијата и мерките за заштита на населението. Но, дали истите мерки се почитуваат и од сите вработени во телевизијата? Дали донесените протоколи важат и за водителите и учесниците во ова ТВ шоу? Кулинарското …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!