Годишни Архиви: 2020

Алфа со премиерна забавна програма за дочек на 2021-ва година

Забавата е вечерва на Алфа телевизија Алфа во соработка со Балкан мјузик ТВ и Арт-студио снимија премиерна новогодишна ТВ програма, која на фреквенцијата на Алфа ќе се емитува на 31 декември со почеток во 22 часот. Водителка на програмата ќе биде Ирена Спировска, а преку малите екрани ќе чуете познати …

Повеќе »

Весели бои, музика и нови авантури во новогодишната „5+”

Одличен потег, да ѝ кажеме „Чао“ на старата и „Здраво“ на новата година во специјална новогодишна премиера на новата сезона на детската забавно играна програма  “5+!” на МРТ 1. На 31ви, ќе пееме, ќе се дружиме, ама секој по дома за да покажеме дека се грижиме. Нова сезона од детската …

Повеќе »

Урбана програмска шема на ТВ Телма за 31 декември и 1 јануари

Реномираната телевизија Телма подготви специфична и поинаква новогодишна програма, која ќе ги задоволи вкусовите на оние кои бараат нешто поразлично. И за време на новогодишниот ден, а и потоа уживајте во драматичните епизоди на “Горчлива одмазда”, избрана за најдобра теленовела во светот за 2018 година. Тука е секако и Шоуто …

Повеќе »

Видео | Остани дома и празнувај со новогодишното издание на „Преспав”

Новогодишно издание на вашиот омилен ситком “Преспав”. Традиционално, трета година, македонските гледачи пред малите екрани ќе ја дочекаат новата година со нивната омилена телевизиска содржина.  Останете дома за Нова година и празнувајте одговорно со ,,Преспав” на МРТ, порачаа од продукцијата, чија новогодишна епизода ќе се емитува од 21 часот. – …

Повеќе »

Волшебен ТВ амбиент со новогодишните филмови на локалните

За време на новогодишните и божиќните празници, Битолчани и останати од регионот, останете во своите домови и гледајте Тера Тв.  Почнувајќи од 31 декември 2020, на програмата на локалната Тера започнуваат празнични филмови, кои ќе го надополнат новогодишниот амбиент. „Божиќна опашка“ е долгометражниот божиќен филм кој ќе ја отвори сезоната …

Повеќе »

Скопската Зоолошка е на прагот да стане членка на европската ЕАЗА

Изминатите две и пол години, Скопје Зоо доби нов лик, нови животни и многу новитети. Стана најпосетената институција во државата за 2019 и 2020, а на прагот сме да бидеме членка и на ЕАЗА (Европска Асоцијација на акваируми и зоолошки). (ВИДЕО) Сите успеси на Скопската Зоолошка градина Ова е дел …

Повеќе »

Новогодишна реклама која ги освои симпатиите на социјалните мрежи

Ниту едни новогодишни и божиќни празници не може официјално да започнат без да ги видиме празничните видео приказни на големите брендови. И македонските брендови го следат овој светски тренд, па во духот на новогодишната еуфорија, оваа година својата приказна ја испраќа и познатата скопска пицерија Костарика. Емотивно видео кое ќе …

Повеќе »

Новогодишно интервју со д-р Угриновски, ген. менаџер на „Неуромедика”

НОВОГОДИШНО ИНТЕРВЈУ СО Д-Р ЕМИЛ УГРИНОВСКИ, ГЕНЕРАЛЕН МЕНАЏЕР НА БОЛНИЦАТА НЕУРОМЕДИКА „КОВИД КРИЗАТА ЌЕ ЈА ПОБЕДИМЕ И ЌЕ ИЗЛЕЗЕМЕ ПОСИЛНИ“ Неуромедика е првиот приватен медицински бренд во Македонија кој веќе 29 години работи на полето на современа и напредна здравствена заштита на пациентите. Како и сите останати здравствени институции кои …

Повеќе »

Нурнете во светот на џунглата со новогодишните цртани на ТВ 24

Во новогодишното утро, разбудете се со ретро цртан филм на телевизија 24. Во 10 часот наутро на 31 декември ќе се емитува “Jungle Emperor Leo”, јапонска продукција од 1997 година. На почетокот на филмот, Лео дознава дека неговата Лира штотуку родила близначиња: Лунеј и Лукио. После големата прослава, сцената драстично …

Повеќе »

За празнична магија и сентименталност – „Ветување” во 18.45 часот

Од понеделник (28 декември), познатата политичка дебатна емисија “Само вистина” оди на празнична пауза, а во деновите без политика, стресови и кавги, Канал 5 ќе ја емитува романтичната турска серија “Ветување” во продолжено времетраење. Од 18.45 часот до 21 часот, гледачите на Канал 5 ќе може да се разнежнат за …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!