Дневни Архиви: 23/04/2020 | 18:39

Mоторските банди ќе нѐ потсетат на „Тајна задача“ на МТВ 1

“Тајна задача” е американска мини серија која нѐ води во светот на мотористите, и тоа во моторскиот клуб/банда Вагос. Ја гледаме повторно исповедтта на Чарлс Фалко, човекот кој поминал 3 години како таен агент-доушник во бандата Вагос. Серијата е создадена според неговите мемоари: Vagos, Mongols, and Outlaws: My Infiltration of …

Повеќе »

И Македонија дел од алтернативното шоу Eurovision: Europe shine a light

По конечното откажување на 65-тото издание на Изборот на песна за Евровизија, Европската радиодифузна унија се заложи за организирање и продуцирање ново алтернативно шоу со наслов, Eurovision: Europe Shine a Light, кое ќе се емитува во живо, на 16-ти мај со почеток во 21 часот, што беше и претходно потврдениот …

Повеќе »

По Канал 5, и кабловската TDC ќе ја прикаже турската „Пари и љубов“

“Пари и љубов” е позната турска серија, номинирана за ЕМИ за најдобра теленовела. Снимена е во 2014 и 2015 година, a на програмата на кабловскиот канал TDC (А1 оператор) ќе се емитува од 27 април во 17.50 часот, со македонски титл. Во главните улоги настапуваат Туба Бујукустун (Аси, Дамата со …

Повеќе »

Фото | Сораја си ги промовира градите во домашниот тоалет

Српската старлета Сораја Вучелиќ и во карантин го привлекува вниманието на машката популација. Таа објави видеа и фотографии на социјалните медиуми, кои во прв план ги истакнуваат нејзините силиконски гради. За истите доби пофалби од некои нејзини фанови, но и критики поради промоцијата на нејзините гради од тоалетот во кој …

Повеќе »

Првата дама и „5 плус фамилија“ ќе раскажуваат приказни за деца

„Раскажуваме заедно“ е иницијатива на г-ѓа Елизабета Ѓоргиевска и 5+ Фамилија. Преку проектот „Раскажуваме заедно” децата од училишна возраст ќе слушнат приказни за развојот и успехот на поединци кои низ историјата, секој во своето време и во областа во којашто работел, оставил силна трага. Приказните од #РаскажувамеЗаедно ќе се емитуваат …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!