Почетна / ФОТО / Фото | Во бугарските квизови, Македонците се северномакедонци

Фото | Во бугарските квизови, Македонците се северномакедонци

Социјалните мрежи зовреа откако се појави снимка од последното издание од бугарската верзија на “Кој сака да стане милионер”. Во едно од прашањата на популарниот квиз, Македонците беа прогласени за „северномакедонци“.

Употребата на изразот „северномакедонец“ предизвика гневни реакции на социјалните мрежи каде беше споделен инсертот од квизот на телевизијата бТВ. Згора на тоа, не само што нема Македонец, туку и терминот што е напишан е со мали букви. Понижувачки, нели?

| ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Утка“ на веб страната на Сител : Во Косово 14 починати починале?

На 27 ноември во Косово починале 14 лица заболени од Ковид 19. Телевизија Сител ја …

error: Содржината е заштитена!