Дневни Архиви: 28/04/2020 | 11:58

Освежување за енигматичарите – нов магазин „Лавиринт“ во продажба

Од среда, 29-ти април, на најблиските продажни места побарајте го првиот број на новиот месечен енигматски забавник, „Лавиринт“. „Лавиринт“ ќе излегува на 52 страници со многу енигматски изданија, но и новитети. За првпат во овој магазин ќе може да ја решите логичката загатка со бројки Какуро, поделена на три нивоа, …

Повеќе »

Фото | Од карантин, Лила Филиповска промовираше свој парфем

Познатата водителка и инфлуенсерка Лила Филиповска во карантинските денови промовираше свој парфем. – “Ништо не е поважно од парфемот. Тоа е автограм на една жена. Јас ви го претставувам мојот “LOVE by L❤️“ мешавина од миризливи етерични масла и природни ароматични соединенија преточени во уникатно кристално украсно шишенце. Овој парфем …

Повеќе »

Видео | Не се замара што ќе вози, затоа што и во Париз ја возел шофер

Марија Пијанманов, ќерка на Жан Пијанманов и Константин Плевнеш, син на Јордан Плевнеш пред одреден период беа гости во ток шоуто “Живот со стил” на ТВ 24. Нивниот стил на живот наиде на огромен број на реакции на социјалните мрежи каде се споделува видеото од емисијата. Она што падна во …

Повеќе »

Приказната за несреќната „Сахра“ секој ден во 18:10 часот на Алфа

“Сахра” е турска сапуница за напорите на една жена да се избори за својата среќа, но и за среќата на својот син, а се емитува од понеделник до петок во 18.10 часот на Алфа. Приказната за Сахра започнува во Сирија, во место каде владеат строги правила на живот и смрт, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!