Почетна / Телевизија / Шоуто „X Factor“ конечно во Македонија?

Шоуто „X Factor“ конечно во Македонија?

 

Повикувајќи се на свои и сеуште непотврдени извори, порталот На Тапет денеска обелодени дека популарното шоу за таленти, „X Factor“, од септември ќе се емитува на една македонска телевизија. Наводно, телевизијата која во свои раце ја има лиценцата за планетарно популарното шоу била Сител телевизија. Втора сезона од „Македонски идол“ ете сеуште не дочекавме, но можеби Сител ќе не изненади со ваков голем проект кој ветува.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со поддршка до Канал 5 и осуда на говорот на омраза

ТВ Пакет со поддршка за телевизија Канал 5 која последниот период е мета на оркестирано …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!