Почетна / МК Сцена / Видео | На социјалните мрежи прашуваат – на кој јазик се пееше „Деспасито“?

Видео | На социјалните мрежи прашуваат – на кој јазик се пееше „Деспасито“?

“Силви Бенд” беше еден од бендовите кои Град Скопје ги плаќа овој период за да ги забавуваат Скопјани за време на карантинскиот период. Она што привлече особено влијание на социјалните мрежи е изведбата на светскиот латино хит “Деспасито” од страна на Силви Бенд. Песната не само што доби нов аранжман, туку и пејачката ја отпеа во некои делови на некој сосема неразбирлив јазик. Погледнете како звучеше Деспасито во видеото објавено од Медиасет :

„Деспасито“ во изведба на Силви бенд, на некаков си чуден јазик

Gepostet von Mediaset am Sonntag, 26. April 2020

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Бојана Скендеровски со преработка на „Море сокол пие“

Пејачката Бојана Скендеровски на овој голем ден Илинден ги почасти Македонците со нејзиниот најнов проект, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!