Почетна / МК Сцена / Видео | На социјалните мрежи прашуваат – на кој јазик се пееше „Деспасито“?

Видео | На социјалните мрежи прашуваат – на кој јазик се пееше „Деспасито“?

“Силви Бенд” беше еден од бендовите кои Град Скопје ги плаќа овој период за да ги забавуваат Скопјани за време на карантинскиот период. Она што привлече особено влијание на социјалните мрежи е изведбата на светскиот латино хит “Деспасито” од страна на Силви Бенд. Песната не само што доби нов аранжман, туку и пејачката ја отпеа во некои делови на некој сосема неразбирлив јазик. Погледнете како звучеше Деспасито во видеото објавено од Медиасет :

„Деспасито“ во изведба на Силви бенд, на некаков си чуден јазик

Gepostet von Mediaset am Sonntag, 26. April 2020

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лешочки Фолк фест 2021 во пресрет на Голема Богородица

Во петок на 27.08.2021 г. во 20ч. во пресрет на големиот православен празник Голема Богородица, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!