Дневни Архиви: 11/04/2020 | 16:15

Канал 5 стартува со „Ранети птици“, нова серија за една детска судбина

Нова вечерна трогателна сапуница на Канал 5 телевизија. “Ранети птици” е турска продукција, снимена минатата година, во која се следи животот на едно детенце, кое е приморано да работи од мали нозе како би го издржувал неговиот злобен татко. Пред неколку години, богатата фамилија Метеаноглу доживеала вистинска семејна трагедија. Левент …

Повеќе »

Сталоне и Стоун во „Специјалец“, дел од филмовите на Телма

Секоја вечер – игран филм на Tелма телевизија. Во продолжение, преглед на предвелигденските наслови на Телма : сабота (11 април), 19.10 часот – “Se mi lasci non vale” (2016) Винченцо и Паоло се двајца пријатели кои неодамна се оставени од нивните девојки. Одлучуваат да им се одмаздат со тоа што …

Повеќе »

Европски хорори во предпразничнoто кино на Алфа

Секоја вечер после полноќ се емитува игран филм на Алфа телевизија. Во продолжение, преглед на предвелигденските наслови на Алфа : сабота (11 април) – “Touched with fire” (2015) Биполарни поети ќе ја доживеат магијата на љубовта во една психијатриска болница преку одличната актерска игра на Кети Холмс и Лук Кирби. …

Повеќе »

13 април | Документарци за изумирањето на инсектите на МТМ

Инсектите исчезнуваат, а научниците и екологистите го активираат алармот.Филмскиот тим на Дојче Веле се среќава со ентомолози, земјоделци, научници, хемиски компании и политичари во обид да ги дознае причините за смртноста од инсекти преку емисиите “Мирно лето – зошто инсектите умираат” и “Апокалипсата на инсектите”, кои ќе ги следите во …

Повеќе »

МТМ и локалните ќе емитуваат најнови документарци од DW

Прва скопска МТМ телевизија и локалните телевизии ширум земјава со богата понуда на документарни емисии од Дојче Веле. Погледнете во внатрешноста на насловите на DW преку документарците од повеќе германски радиодифузери и меѓународни продукции. Запознајте ги интригантните личности кои ги променија историјата и политиката, ѕирнете позади комплексноста на секојдневниот живот …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!