Почетна / Телевизија

Телевизија

Политичката емисија на Канал 5 далеку погледана од Алфа, Телма и ТВ 24

По вчерашното гостување во политичката дебатна емисија “Само вистина”, познатиот актер Сашо Тасевски на својот ФБ профил ја објави официјалната рејтинг листа за вчерашната емисија. Скоро 100.000 гледачи го следеле неговиот дуел со Стојанче Ангелов, што ја прави емисијата најгледана политичка дебата на денот, далеку зад себе оставајќи ги дебатните …

Повеќе »

„Златна Бубамара на популарноста“ наскоро во пандемиски услови

„Радио Бубамара“ се подготвува за 24-то вонредно пандемиско издание на Златна Бубамара – под слоганот „Ќе го преживееме и ова во животов!!!”. На Канал 5 телевизија традиционално и годинава ќе може да ја проследите Златната Бубамара, која сега ќе се одржи во пандемиски услови, a како тоа ќе изгледа, останува …

Повеќе »

Жанко З’ш со познатите фолк ѕвезди во нова меана на ТВ Сонце

Нова телевизиска меана во која домаќин е Жанко – З’ш. Македонска музика, хумор и забава се спецификите на ова ново телевизиско музичко шоу, кое ќе се прикажува секоја недела на кабловската ТВ Сонце. Учество ќе земат најголемите македонски ѕвезди: Елена Велевска, Сузана Гавазова, Анета Мицевска, Стојне Николова, Сани… и многу …

Повеќе »

Стојне и пријателите во музичко шоу во недела во 16 часот на Алфа

Фолкерката Стојне заедно со нејзината продукција “Мојсо” подготвив музичко шоу за сите оние кои ја сакаат нејзината, македонската музика. Гости на пејачката во емисијата ќе видат Ѓоко Таневски, Дамјан Стојановски, Мишел Трајковски, Влатко Китаноски, Тони Јанкулоски, Бобан Мојсовски, Идает Сејфулов, Ален Рамчевски, Џељо Дестановски, Јане Рафајловски и Филип Нуневски, како …

Повеќе »

Државните ТВ на Македонија и Бугарија со меморандум за соработка

Јавните сервиси Македонската радио телевизија и Бугарската национална телевизија потпишаа меморандум за разбирање, со којшто на реципрочен начин ќе разменуваат вести, детски, музички, забавни, културни и образовни програми, а чија цел е да се развиваат пријателски односи и заемно корисна билатерална соработка. Директорите на јавните сервиси на двете земји велат …

Повеќе »

Турското кулинарско шоу одеднаш престана со емитување на К5

Неодамна на фреквенцијата на Канал 5 телевизија со емитување започна турската дневна емисија во која неколку дена по вестите во 15 часот, ги следевме сите марифети што ги правеше готвачот Арда во неговата кујна. Деликатеси во интересно руво и забава со едноставниот и секојдневен Арда. Но, тоа не траеше долго. …

Повеќе »

Видео | Кристијан се пласираше во 5. круг на Гранд со песна од Тоше

Во последната емисија на „Звезда Гранда“, емитувана вчеравечер (27.02.2021), видовме фантастичен дуел помеѓу нашиот Кристијан Марковски (25) од Гевгелија, чиј ментор беше Јелена Карлеуша и кандидатот на Марија Шерифовиќ, Садик Хасановиќ (19) од Сребреник. Кристијан ги отпеа песните „Остани“ од Горан Каран и „Кој ти ги гризе образите“ од Тоше …

Повеќе »

Тони Михајловски се враќа со познатото „Опуштено“, но сега на Алфа

Популарното забавно шоу “Опуштено” се враќа на малите екрани, по неколку години пауза. Емисијата стекна голема популарност особено меѓу младите гледачи, а се емитуваше најпрвин на Сител, потоа на А1 и на МРТ 1. Сега, по пет години пауза, шоуто со поинаков концепт се враќа на телевизија Алфа. Секој петок …

Повеќе »

„Визита“ од сега во 10 часот наутро, а „Мојот најдобар рецепт“ во 11.30

И во новите емисии на „Визита”, најдобрите лекари од Македонија и регионот доаѓаат да ги сослушаат здравствените проблеми на гледачите и да ги споделат своите искуства, совети и најновите трендови и решенија што официјалната медицина ги нуди. Емисијата „Визита“ со Билјана Дебарлиева, од понеделник до четврток од сега во 10 …

Повеќе »

Турските ѕвезди ќе готват во „Кујната на Арда“, ново дневно шоу на Канал 5

Од понеделник до петок по вестите во 15 часот ќе се емитува ново кулинарско шоу на Канал 5. “Кујната на Арда” е дневна емисија во која ќе ги следите сите марифети што може да ги направи готвачот Арда во неговата кујна. Деликатеси во интересно руво и забава со едноставниот и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!