Почетна / Телевизија

Телевизија

Колку ќе ве чини доколку се рекламирате на регионалната МТМ?

Телевизија МТМ е регионална тв станица која сериозно и професинално се занимава со програмско третирање на градските теми, урбаното секојдневие на граѓаните во сите информативни, едукативни и забавни сегменти. Со години наназад полека но сигурно, без силни искачувања и падови гради телевизиски вредности на висока култивираност, креирајќи го телевизискиот медиум …

Повеќе »

Реконструкција на српските криминални случаи во „Досие“ на Алфа

Нови продолженија од документарната српска емисија “Досие” секој викенд на Алфа. Се работи за емисија која дава реконструкција на најголемите српски криминални случаи, а од 2010-та година се снима и прикажува на Прва српска телевизија Авторот на оваа документарна серија, Машан Лекиќ, отвора полициски досиеа за да ја открие позадината …

Повеќе »

Миро и Ведрана во новиот забавен магазин „Голден карпет“ на Канал 5

Домашната и балканската естрада во фокусот на новиот забавен викенд магазин на Канал 5. Водителски тандем на овој проект ќе бидат Миро Кацаров и Ведрана Ѓорѓевиќ, добро познати телевизиски имиња кои после долги години работа на други проекти конечно ќе ги здружат силите и ќе бидат домаќини во „Голден Карпет”. …

Повеќе »

Ромите повторно ќе порачуваат песни и поздрави преку телевизија БТР

Телевизија “БТР Национал” беше скопска приватна телевизиска станица која 24 часа дневно емитуваше програма на ромски јазик. Со телевизијата раководеше Зоран Димов и тоа од 1994 година, а беше сместена во куќата на Есма Теодосиевска, на скопското Кале, каде што се наоѓа и Музејот на Ромите, како и урната со …

Повеќе »

Политичката емисија на Канал 5 далеку погледана од Алфа, Телма и ТВ 24

По вчерашното гостување во политичката дебатна емисија “Само вистина”, познатиот актер Сашо Тасевски на својот ФБ профил ја објави официјалната рејтинг листа за вчерашната емисија. Скоро 100.000 гледачи го следеле неговиот дуел со Стојанче Ангелов, што ја прави емисијата најгледана политичка дебата на денот, далеку зад себе оставајќи ги дебатните …

Повеќе »

„Златна Бубамара на популарноста“ наскоро во пандемиски услови

„Радио Бубамара“ се подготвува за 24-то вонредно пандемиско издание на Златна Бубамара – под слоганот „Ќе го преживееме и ова во животов!!!”. На Канал 5 телевизија традиционално и годинава ќе може да ја проследите Златната Бубамара, која сега ќе се одржи во пандемиски услови, a како тоа ќе изгледа, останува …

Повеќе »

Жанко З’ш со познатите фолк ѕвезди во нова меана на ТВ Сонце

Нова телевизиска меана во која домаќин е Жанко – З’ш. Македонска музика, хумор и забава се спецификите на ова ново телевизиско музичко шоу, кое ќе се прикажува секоја недела на кабловската ТВ Сонце. Учество ќе земат најголемите македонски ѕвезди: Елена Велевска, Сузана Гавазова, Анета Мицевска, Стојне Николова, Сани… и многу …

Повеќе »

Стојне и пријателите во музичко шоу во недела во 16 часот на Алфа

Фолкерката Стојне заедно со нејзината продукција “Мојсо” подготвив музичко шоу за сите оние кои ја сакаат нејзината, македонската музика. Гости на пејачката во емисијата ќе видат Ѓоко Таневски, Дамјан Стојановски, Мишел Трајковски, Влатко Китаноски, Тони Јанкулоски, Бобан Мојсовски, Идает Сејфулов, Ален Рамчевски, Џељо Дестановски, Јане Рафајловски и Филип Нуневски, како …

Повеќе »

Државните ТВ на Македонија и Бугарија со меморандум за соработка

Јавните сервиси Македонската радио телевизија и Бугарската национална телевизија потпишаа меморандум за разбирање, со којшто на реципрочен начин ќе разменуваат вести, детски, музички, забавни, културни и образовни програми, а чија цел е да се развиваат пријателски односи и заемно корисна билатерална соработка. Директорите на јавните сервиси на двете земји велат …

Повеќе »

Турското кулинарско шоу одеднаш престана со емитување на К5

Неодамна на фреквенцијата на Канал 5 телевизија со емитување започна турската дневна емисија во која неколку дена по вестите во 15 часот, ги следевме сите марифети што ги правеше готвачот Арда во неговата кујна. Деликатеси во интересно руво и забава со едноставниот и секојдневен Арда. Но, тоа не траеше долго. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!