Почетна / Сапуници / Фото | За улогата во „Друго име љубави“, се обележал за цел живот

Фото | За улогата во „Друго име љубави“, се обележал за цел живот

За неговата улога во драмската серија „Друго име на убовта“, актерот Славко Собин се одлучил на потег, кој ќе го потсетува на серијава за целиот свој живот. Поточно, Славко Собин направи вистинска цветна тетоважа на десната подлактица, афионска тетоважа што ја носи неговиот лик Игор Шариќ. Тетоважата ја гледаме на раката на неговиот лик, секоја сабота и недела во „Друго име на љубовта“ на Сител.

”Кога Мартина Новаковиќ, раководител на секторот за шминка, ми покажа слика на тетоважата што ја има мојот лик, бев воодушевен и реков – Знаете што, ќе се тетовирам.

Сакам афион, тие симболизираат љубов, тие ја симболизираат минливоста на сè затоа што тоа е цвет на краткотрајноста, тие симболизираат револуција …. За мојот лик, тој афион е симбол на неговиот и синот на Лола, афион. Така добив убава тетоважа, за прв пат на многу видливо место, па и не мора да одам на шминка секој ден рано за да ми залепат лажна тетоважа “, објаснува Славко Собин.

Како и да е, овој актер, еден од главните протагонисти на новата хрватска драма, морал да оди скоро секој ден на шминка бидејќи заедно со цветниот афион оди и името на Лола, а тој дел од актерот навистина не го овековечил од своја рака.

– “Ми се допаѓаат тетоважи, најмногу ги ставам на места каде што тие навистина не се гледаат. Имам осум со оваа афион сега. Првата тетоважа ја ставив пред четири години кога почина мојата кучка Скампа и затоа морав да се тетовирам. Подоцна, во принцип дојдоа тетоважи, кои се или потсетници или симболи на нешто“, вели Славко.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа зема и актери што синхронизираат на Сител и Канал 5

Алфа телевизија ги врати надсинхронизациите на турски серии. Ок, синхронизации на турски рециклажи, но како …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!