Почетна / Филм / Филмски Божиќ на МРТ 1 со Николај Кејџ и Пирс Броснан

Филмски Божиќ на МРТ 1 со Николај Кејџ и Пирс Броснан

Брокерот на инвестиции добива прилика да види како живеат другите луѓе. За време на Божиќните празници, едно утро се буди во улога на друг човек и открива дека работи слабо платена работа и дека е оженет.

Што ако направеше поинаков избор? Што ако кажеше ДА, наместо НЕ. Класична приказна за божиќниот дух кој те тера да направиш резиме на твојот живот, но овој пат во современ стил со Николас Кејџ.

“Семеен човек” со Николас Кејџ, Теа Леони, Дон Чедли, Џереми Пивен, Вега Мекензи во недела, 7 јануари на МРТ 1 во 21 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Викенд на Телма со филмови од филмскиот фестивал во Берлин

Во пресрет на Берлинале 2024-та … Празник за вистинските љубители на филмската уметност. Викенд на …

error: Содржината е заштитена!