Почетна / Сапуници / Видео | Тончи Хуљиќ со две песни за хрватската хит серија на Сител

Видео | Тончи Хуљиќ со две песни за хрватската хит серија на Сител

Секоја сабота и недела на ТВ Сител во 19.40 часот се емитува новата драматична хрватска серија “Другото име на љубовта”.

Серијата изобилува со добра музика, меѓу кои и на оваа драмска серија имаат можност да слушнат две преубави песни на хрватската продукција. Се работи за “Drugo ime ljubavi” и “Sve što imam” изведени од групата Вигор, а дело на сопружниците Вјекослава и Тончи Хулиќ.

Песните добија и официјални видео записи, во кои гледаме кадри од драматичните случувања во серијата.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гледачите на „Женски рај“ зачудени – ТВ 24 и по втор пат ја укина серијата

ТВ 24 од денес нема да ја емитува италијанската сапунска драма “Женски рај” во 21 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!