Почетна / Забава / Видео | Ќеба, Северина и Калиопи ја отпеаа „Битола, мој роден крај“

Видео | Ќеба, Северина и Калиопи ја отпеаа „Битола, мој роден крај“

Вака беше синоќа на Instagramlive
Двајца прекрасни луѓе, две благородни суштества, ни ги разубавија минутите што ги поминуваме заедно во живо на инстаграм…Од тоа нивно изненадување зедовме повеќе светлина и позитива за овие денови во изолација … Ви благодарам мои прекрасни Северина и Кеба…❤️❤️ 
– напиша Калиопи и го сподели следново видео кое предизвика многу радост и емоции кај сите што го гледаа.

Вака беше синоќа на InstagramliveДвајца прекрасни луѓе, две благородни суштества, ни ги разубавија минутите што ги поминуваме заедно во живо на инстаграм…Од тоа нивно изненадување зедовме повеќе светлина и позитива за овие денови во изолација … Ви благодарам мои прекрасни Северина и Кеба…❤️❤️ /Ovako nam je bilo sinoć na #instagramlive 😊Dvoje divnih ljudi, dva plemenita bića, ulepšali su nam minute koje provodimo zajedno uživo, pa smo i iz tog njihovog iznenadjenja uzeli još više svetlosti I pozitive za ove dane u izolaciji…Hvala vam divni moji Severina i Keba….❤️❤️A vi dragi moji, vidimo se sutra u isto vreme, na istom mestu!❤️😘😊/This is how we did last night on Instagramlive… Two wonderful people, two noble beings, made the live minutes we spend together beautify us, and from that surprise we took more light and positives for these days in isolation … Thank you my lovely Severina and Keba…❤️❤️#kaliopi #tomorow #instagramlive at 7pm

Gepostet von Kaliopi am Donnerstag, 9. April 2020

 

 

Дани  ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Искра“ – концерт на Филхармонија со виртуозот на виолина Симовиќ

Македонската филхармонија го најавува концертот „Искра” кој ќе се одржи на 16 мај (четврток) со …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!