Почетна / Сапуници / Видео | Актерот од хрватската на Сител со порака до гледачите

Видео | Актерот од хрватската на Сител со порака до гледачите

Момчило Оташевиќ, актерот кој ја толкува улогата на наследникот Саша во хрватската новела “Другото име на љубовта”, се обрати до гледачите на серијата :

Јас ве молам да останете дома, затоа што ситуацијата е навистина сериозна. Бидете одговори кон себе, но и кон другите. Хигиена, изолација, солидарност. Останете дома – порача хрватскиот актер.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Актерите од „Забрането јаболко“ и „Дива“ во нова серија на Канал 5

По завршетокот на “Забрането јаболко” на Канал 5 телевизија во истите термини ќе се емитува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!