Почетна / Сапуници / Фото | Ширин од серијата „Тажна жена“ е во врска со „Мојот вујко“

Фото | Ширин од серијата „Тажна жена“ е во врска со „Мојот вујко“

Серај Каја е 29 годишна турска актерка, која гледачите ја следат во улогата на лошата сестра Ширин во “Тажна жена”, која се емитува на Канал 5 телевизија.

Актерката повеќе од 6 години е во врска со колегата Ѓокхан Алкан, познат како вујкото од семејната комедија “Мојот вујко”.

Актерскиот пар ја започнале својата врска за време на снимањата на “Мојот вујко”, каде и Серај игра една од главните улоги.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почина незаборавната Шахика, негативката во „Забрането јаболко“

Неверојатен пресврт во најновата епизода од популарната гламурозна драма “Забрането јаболко”. Серијата која постави високи …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!