Почетна / Сапуници / Фото | Алихан од „Забрането јаболко“ се изолира со својата мачка

Фото | Алихан од „Забрането јаболко“ се изолира со својата мачка

Македонските гледачи од неодамна имаат можност да плакнат очи на галантниот и сексипилен турски актер Онур Туна, кој ја толкува улогата на бизнисменот Алихан во хит серијата “Забрането јаболко”.

И додека гледачите ја следат неговата романса со слатката Зејнеп, актерот, приватно ги почитува сите препораки на турската влада за заштита од корона вирусот.

Снимањето на неговите серии е стопирано, па затоа Алихан седи дома, изолирано во друштво на неговата мачка.

Во моментов е сингл и живее сам, па единствено друштво и голема љубов му е неговото милениче.

Онур Туна е роден како син на грчки имигранти во Турција, а висок е 1.95.

Завршил економски факултет во Истанбул, а потоа започнал и професионално да се занимава со глума.

Покрај глумата, негово хоби е свирење на гитара, играње одбојка и кошарка.

Има работено како модел четири години, и уште во тие денови, стекнува голема популарност кај женскиот пол.

Неговата висина, очите и шармантната насмевка се негово најголемо обележје.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Рекорд | „Немирно лето“ ја надмина и „Game of thrones“ на Твитер

Популарната романса за Еда и Ерхан заврши со емитување во Турција. На 8 септември на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!