Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Секој петок „Еуро фокус“ на Телма за европската интеграција на земјата

Секој петок „Еуро фокус“ на Телма за европската интеграција на земјата

“Еуро Фокус” е ТВ магазин во продукција на ТВ Телма, посветен на пристапувањето кон Eвропската Унија, а на оваа фреквенција, се емитува секој петок во 19.15 часот, веднаш по централните вести.

За предизвиците во процесот на проширување, европската помош во битката со Ковид 19, како и бриселскиот поглед врз балканските европски перспективи, дебатираaт новинарите Снежана Лупевска и Боби Христов со своите соговорници.

Вонредни околности за повеќе фронтови – битката со Ковид 19, наспроти подговтовките за европскиот пат? Брисел прво го заборави Балканот, па го вклучи во вонредните инструменти за помош ќе стигне или ќе заглави во администативните лавиринти?  Анкети, анализи и дебати за европските и регионални искуства во интеграционите процеси.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стартува новата сезона – од вечер Цеца е дел од „Ѕвездите на Гранд“

Новата сезона на „Ѕвезда Гранда“ започнува оваа сабота, 18 септември, на Прва српска телевизија, Канал …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!