Дневни Архиви: 30/12/2020 | 15:03

Весели бои, музика и нови авантури во новогодишната „5+”

Одличен потег, да ѝ кажеме „Чао“ на старата и „Здраво“ на новата година во специјална новогодишна премиера на новата сезона на детската забавно играна програма  “5+!” на МРТ 1. На 31ви, ќе пееме, ќе се дружиме, ама секој по дома за да покажеме дека се грижиме. Нова сезона од детската …

Повеќе »

Урбана програмска шема на ТВ Телма за 31 декември и 1 јануари

Реномираната телевизија Телма подготви специфична и поинаква новогодишна програма, која ќе ги задоволи вкусовите на оние кои бараат нешто поразлично. И за време на новогодишниот ден, а и потоа уживајте во драматичните епизоди на “Горчлива одмазда”, избрана за најдобра теленовела во светот за 2018 година. Тука е секако и Шоуто …

Повеќе »

Видео | Остани дома и празнувај со новогодишното издание на „Преспав”

Новогодишно издание на вашиот омилен ситком “Преспав”. Традиционално, трета година, македонските гледачи пред малите екрани ќе ја дочекаат новата година со нивната омилена телевизиска содржина.  Останете дома за Нова година и празнувајте одговорно со ,,Преспав” на МРТ, порачаа од продукцијата, чија новогодишна епизода ќе се емитува од 21 часот. – …

Повеќе »

Волшебен ТВ амбиент со новогодишните филмови на локалните

За време на новогодишните и божиќните празници, Битолчани и останати од регионот, останете во своите домови и гледајте Тера Тв.  Почнувајќи од 31 декември 2020, на програмата на локалната Тера започнуваат празнични филмови, кои ќе го надополнат новогодишниот амбиент. „Божиќна опашка“ е долгометражниот божиќен филм кој ќе ја отвори сезоната …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!