Дневни Архиви: 01/12/2020 | 10:34

Укината „Практична жена”, наместо неа репризи на народни приказни на Сител

Сител телевизија ја тргна српската дневна емисија “Практична жена” од малите екрани. Секој работен ден во 12.15 часот, веднаш по пладневните вести не се емитува “Практична жена”, емисија која ги советуваше домаќинките како да си го поедностават животот, а нудеше брзи решенија за многу проблеми во кујната, тоалетот, совети за …

Повеќе »

„Утка“ на веб страната на Сител : Во Косово 14 починати починале?

На 27 ноември во Косово починале 14 лица заболени од Ковид 19. Телевизија Сител ја информираше јавноста, меѓу другото, и за оваа вест, но …. грешка во насловот на информацијата. Починатите починале ? По три дена, сепак грешката е поправена и статијата е тргната од сајтот на Сител. Дани | …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!