Дневни Архиви: 13/12/2020 | 11:17

Колумбос ја освои титулата во северноамериканската лига МЛС

Фудбалерите на Колумбос Кру ја освоија титулата во Северноамериканската професионална лига (МЛС), совладувајќи го синоќа на домашен терен бранителот на титулата Сиетл Саундерс со 3:0. Колумбос дојде до својата втора титула во историјата благодарение на двата гола и асистенцијата на играчот на мечот, Аргентинецот Лукас Зеларајан. Тој беше прецизен во …

Повеќе »

Објавен Зборникот на трудови „Христофор Жефарович и неговото време“

Излезе од печат Зборникот на трудови „Христофор Жефарович и неговото време“ во издание на „Завод и музеј-Струмица“. Во зборникот се објавени трудови и материјали од вториот научен собир одржан во чест на заштитниците на градот Струмица-Свети петнаесет тивериополски свештеномаченици што се одржа лани. -Зборникот на трудови содржи реферати прочитани на …

Повеќе »

Концерт на Влатко Стефановски, Каролина, Тамара, „Нокаут“ и „Ареа“

Со концерт на Влатко Стефановски, Каролина Гочева, Тамара Тодевска, „Нокаут“ и „Ареа“ денеска попладне под мотото „Сплотени преку музиката, прославиме заедно“ НЛБ банка ќе го прослави 35-годишниот јубилеј. Концертот ќе се емитува денеска во 19:30 часот премиерно на Канал 5 Телевизија, како и на ЈуТјуб и Фејсбук каналот на NLB …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!