Дневни Архиви: 31/12/2020 | 16:40

Алфа со премиерна забавна програма за дочек на 2021-ва година

Забавата е вечерва на Алфа телевизија Алфа во соработка со Балкан мјузик ТВ и Арт-студио снимија премиерна новогодишна ТВ програма, која на фреквенцијата на Алфа ќе се емитува на 31 декември со почеток во 22 часот. Водителка на програмата ќе биде Ирена Спировска, а преку малите екрани ќе чуете познати …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!